27 січня бібліотека №47 ім.О.Гончара провела урок-реквієм «Голокост-лихо століття». Урок був проведений до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. На захід були запрошені учні 4-го класу ОСШ №78.
В читальному залі оформлена виставка книжкових та періодичних видань, присвячених Дню пам’яті жертв Голокосту та Дню пам’яті жертв Бабиного Яру. На ній представлено літературу, яка висвітлює страшні сторінки вітчизняної історії, а саме безжальне знищення єврейського населення України. Одеський музей Голокосту представив виставку під назвою «Пережившие ШОА». В матеріалах говорилось,що півтора мільйона єврейських та ромських дітей загинули під час Голокосту, ставши жертвами репресій нацистів.
Тетяна Рейда, Вікторія Лунгу та Ірина Топільська, користуючись матеріалами, які надав музей, розповіли про історії тих дітей, яким вдалось вижити і внести великий внесок в наукові дослідження, революційні винаходи, культуру та мистецтва. Серед них: Елі Візель та Імре Кертес – письменники, лауреати Нобелівської премії; Жорж Шарпак – фізик, лауреат Нобелівської премії; Олександр Трахтенберг – хірург, професор-онколог та інші. Основна ціль — на конкретних прикладах розповісти школярам про Голокост, викликати інтерес у дітей до цієї сторінки історії.
На захід була запрошена Мальвіна Гідаліївна Манн 1928 року народження, читачка бібліотеки. Вона поділилась спогадами та розповіла дітям про ті страшні та трагічні події, про політику терору румунів проти євреїв. Мальвіна Гідаліївна сказала, що кожен одеський єврей вижив тільки тому, що навкруги було багато людей різних національностей, які допомагали сім’ям євреїв і які не хотіли їхньої смерті. Багатьом дітям вдалось заховатись і вижити, інші встигли втекти туди, де було безпечно, але багато дітей стали жертвами медичних досліджень або загинули в таборах смерті.
Юлія Северюхіна розповіла дітям про книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр» та Януша Корчака, польського видатного педагога, письменника, лікаря і громадського діяча. В кінці всі разом подивились уривки з документального фільму «Януш Корчак».