Переглядів:755

Для нас з вами не потрібно всіх тих високопарних слів, про прибирання в шафах, отримання нової професії, перегляд всіх серіалів чи початок дня о пів на дванадцяту.

Ми з вами  і до карантину були практично на двох-трьох роботах. Спочатку на роботі (вибачте за тавтологію), потім друга зміна вдома. А з початком карантину  — не мені вам розповідати очевидні речі, ви і так все знаєте. Вже більше місяця ми з вами — кухарки, прибиральниці, виховательки, вчителі, психологині, знавці мережевого етикету — а попри все це — на нас чекає наша професія, тепер вже дистанційно.

Так от, ці поради для Вас, батьки, що працюють.

Найперше та найголовніше — зберігайте спокій. Навіть, якщо це здається неможливим. Пийте чай, каву (чи те, що заспокоює вас). Не допомагає — присідайте або читайте книжки.

Друге — намагайтесь організувати свій час таким чином, щоб хоч трохи залишалось лише на Вас. Якщо чоловік/дружина/діти/свекруха не погоджуються з тим, що Вам потрібно хоч декілька годин в день на те, що побути наодинці з собою – присідайте, навіть під час сварки (не дай Боже) чи читайте книжки (навіть якщо при них усіх) вголос — мотивуйте тим, що голосне прочитання 20 сторінок щодня напрацьовує збільшення словникового запасу, сприяє розвитку пам’яті та підвищує грамотність.

Третє — не пояснюйте своїм домашнім, як працювати у всесвітній мережі — дайте їм домашнє завдання — опанувати нові навички через ютуб/фейсбук чи куди ще там можна засадити всіх домашніх, щоб не чіпали вас. Пропоную уроки від ДІЇ. Відкрию секрет, там у них на сайті є навіть як зробити проплату за комунальні послуги онлайн для всіх категорій населення. Якщо ж образ вчительки ваших домашніх не вразив — запропонуйте їм присідати разом з вами чи читати книжки вголос!

Четверте — розкажіть домашнім, як важливо дотримуватись не тільки загального етикету в повсякденному житті, а й мережевого етикету — це стосується і звернень до банківських працівників вашої свекрухи та спілкування з вчителями в соціальних мережах. Зберіть всіх за святковим столом, роздайте всім листочки, прочитайте лекцію, запропонуйте записати основні положення, дайте домашнє завдання. 100 % , що вони залишать вас у спокою! і Ура — можна спокійно та в тиші присідати або читати книжки, тепер уже можна не голосно.

П’яте — в ті години коли ви працюєте і вас (дай Боже ніхто не чіпає), навіть якщо такий час уже коли, коли весь праведний народ спочиває — не чіпайте нікого. Просто працюйте. Я розумію, як ніхто, що вам так хочеться запитати чоловіка про карданний вал чи свекруху про чотирнадцять варіантів тіста на Великодень — нікого не чіпайте. Дайте їм приклад. Працюйте. А якщо ж вам заважають – урочисто передайте гаджет з доступом до всесвітньої мережі та великодушно дозвольте робити все, що їм заманеться. Якщо це не спрацьовує — присідайте та читайте книжки, або ж доповідь чи звіти — все що ваша душа бажає — адже у вас час для вашої роботи.

І головне — не сумуйте, все коли-небудь закінчується.

Якщо ви впізнали себе — значить ви не одні.

Якщо не впізнали — пишіть нам на електронну адресу, та поділіться  — як вам вдається без пригод пережити карантин.

І пам’ятайте — книжки рятують життя, а іноді і шлюб під час карантину.

Тетяна Поперечна, завідуюча читальним залом ЦМБ ім. Франка

Стиль і орфографія автора збережені

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви