Взаємодію з силами природи та стихіями започатковано у всіх народів з давніх-давен. Культура була побудована на любові й повазі до природи. Стихії ототожнювалися з богами, силі яких люди надавали великого значення. Вже в античній і середньовічній натурфілософії стали чітко розрізняти чотири основних стихії до яких додавався «п’ятий елемент» — Ефір.
26 червня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького Світлана Кругловська та ЇЇ учениця — Анна Черненко, розкрили гостям енергію стихій в літературно-музичній програмі «Стихії світу та їх взаємодія». Звучали: поезія Емпідокла «Склад світобудови»; орфічні гімни Гєє, Океану, Тетіс і Ефіру; вірші Максимиліана Волошина, Константина Бальмонта, Пфанасія Фета, Ірини Асоянц, Івана Пузанова, Юрія Куліковського.
На другому етапі зустрічі Лідія Дика представила гостям звукову медитацію під живі етнічні інструменти. Це надало можливість дозволити собі розчинитися у мелодії, здійснити подорож у глиб себе.
Присутні насолодилися звуками Дан Моя — традиційного варгана, народу хмонг, гірського В’єтнаму. Інструмент з ніжним, повітряним звучанням і багатими обертонами.
Також почули Співаючі чаші. Жоден музичний інструмент не здатен так довго резонувати, як Чаші. Саме ця видатна якість зробила їх інструментом з лікувальними особливостями.
Різні методики, різні шляхи пізнання, всі ведуть до однієї мети — усвідомлене існування.