11 травня бібліотека №7 ім. Івана Гайдаєнко представила читачам літературну сторінку до Міжнародного дня музеїв в рамках програми оголошення 2022 р. роком музеїв в Україні. Огляд книжкової виставки «Подорож в невіданий світ» провела бібліотекар Наталія Щербіна.
Можливо, саме час відкрити для себе внутрішній туризм і побачити рідну державу новими очима. Тож один із можливих способі подорожувати – відвідати найцікавіші музеї нашої країни. Гідне місто в культурній скарбниці належить народному зодчеству, в якому відбілися висока майстерність, кмітливість і винахідливість творця.
В книзі Зої Гудченко «Музеї архітектури України» детально розглядаються музеї Києва, Львова, Переяслав-Хмельницького, Ужгорода і локальні музеї Закарпаття. В альбомі «Київській музей історичних дорогоцiнностей» представлені вироби майстрів різних епох і місцевостей. Вони зроблені із золота, срібла, єлектро, платини, прикрашені дорогоцінним камінням. В музеї шедеври світового значення: срібла ваза з Гайманового могильника (Запорізька область), пектораль з Товстого могильника (Дніпропетровська обл.) та інші речі, знайдені в різних місцях України.
В Одесі також багато цікавих музеїв. Один зі стародавніх музеїв країни (1825р. заснування) Одеській археологічний. В ньому предмети античної археології, стародавніх пам’ятників Північного Причорномор’я. Наприклад, скелет скіфського воїна, похованого по ритуалу разом з озброєнням. У ніг воїна грецька амфора з віном. Представлені в альбомі колекції старожитностей Давнього Єгипту, Греції, Кіпру. Італії.
Альбом репродукцій «Одеський художній музей» відкриває нам прекрасні твори від малярства ХV-XVI століть і ранні світські портрети (парсуни) XVII ст. до сучасності. Ще одна книга «Одеський музей західного та східного мистецтва» відзначається високим художнім рівнем завдяки наявності цілого ряду блискучих творів видатних майстрів.
В путівники історико- краєзнавчого музею багато документів, підписаних засновниками міста, архітектурні та інженерні проекти будинків, графічні та живописні роботи одеських художників, портретна живопис ХVIII – початка ХХ століть, колекції ікон, зброї та предметів побуту, нумізматичні та картографічні матеріали. Путівник «Одеський державний літературний музей» представляє нам, що кожна зала – це художній образ десятиліття, якому вона присвячена; книги, рукописи, фотографії, особисті речі письменників створюють своєрідний «лабіринт часу».
Присутнім були показані відеоролики про музеї України, Одеси та інших країн. Галина Сидорова подарувала бібліотеці свої книги про музеї.