Як вибрати професію, яку ти любитимеш, що таке ігри та їх розробка, чому розробникам та художникам так добре платять і яка колосальна праця за цим стоїть. Приклад людини, яка досягла всього з нуля, дозволяє вірити, що в мене може вийде.
Книга для тих, хто стоїть на роздоріжжі та придивляється до індустрії комп’ютерних ігор. Ті, хто вже в промисловості, навряд чи знайдуть собі щось нове. Чесно описані як плюси так і мінуси професії, детально розказано про різні напрямки геймдева. У легкій, захоплюючій формі читається буквально за день.
Переваги:
- Ймовірно, це найкращий посібник з профорієнтації, який може бути. Частина про вибір професій – це геніально! Все по поличках, бери та профорієнтуйся. Написано смачно – хочеться скуштувати кожну професію.
- Цікаво написано про ландшафтного дизайнера, арт-менеджмент і дизайнерів.
- Важливо, що крім яскравих прикладів, автор описав практичні техніки та інструменти щодо вибору професії, роботи з клієнтами і всередині команди, самоорганізації.
- Багато моментів висвітлюються “внутрішньою кухнею” і розказані з різних ракурсів: з боку керівника і водночас з боку художників та програмістів.
- Даний матеріал говорить про високі шанси на віддалену роботу, що в наш час особливо актуально.
Недоліки:
- Обурив момент із послідовністю оповідання книги – автор торкнувся теми ігор, перераховує ті, які потрібно оцінити, після чого читач думає, що автор зараз розповість про механіки та інші відмінності ігор для ПК/консолей з мобільними та все в такому дусі…Ні! Автор слідом встромляє розділ про плюси віддалення і починає знову розповідати про це! Далі слід купа глав про те як створити свою компанію, підібрати бізнес-партнера … Людина ще в індустрію не потрапила, навіщо їй це?! Для новачка там нічого цікавого немає, досвідчений і сам зрозуміє, що і як – до чого була ця глава зовсім незрозуміло.
- Жодних маловідомих та цікавих нюансів індустрії, нічого немає, лише поради з розряду «Талант – це 1% таланту та 99% роботи». Коротке резюме книги — орши як кінь, цікався індустрією і все буде ок. При прочитанні може скластися враження, що автор сам не знає про що писати. Позицінуй автор цю книгу як автобіографію — і всі претензії були б повз, але робити гучні заяви на кшталт «Ця книга по-любому допоможе вам увійти в індустрію!» і викочувати таке – це фіаско.
- Книга може розчарувати зрілих фахівців (зміст здасться водянистим і поверховим); — людей, які загалом у курсі та в темі ігрової індустрії (нічого нового не дізнаєтесь). А ще читачів з гарним смаком (вас відштовхне самолюбування автора).
Висновок:
Книга про індустрію комп’ютерних ігор у наш час — цілком актуальна і багато що означає для молоді, яка витрачає годинник і навіть цілі тижні, проводячи свій час за екраном электронного девайсу. Автор не з чуток знає, що таке ігри, як вони влаштовані і які знання потрібно мати, щоб заснувати власну студію. Книга не позбавлена мінусів, але вона легко читається і підійде абсолютно будь-якій людині, навіть якщо світ ігор для неї чужий. Для розвитку кругозору, для сучасних тенденцій та просто для зручного слова – “Мільйони мільярдів” рекомендуються до прочитання!
Стиль і орфографія автора рецензії збережені