17 серпня в ЦМБ імені Івана Франка в співдружності з ансамблем «Срібляста хвиля» (керівник — артистка-вокалістка Одеської філірмонії Ганна Слободяник) і Лауреатом міжнародних конкурсів скрипалем Максимом Крісань було проведено зустріч в Українській вітальні на тему «Спас літо завершає — зиму закликає » і Святковий концерт «Сорочинський ярмарок». Присутні із задоволенням прослухали веселі народні пісні та мелодії і згадали народні звичаї і традиції святкування Спасів.
14 серпня українці святкують Медовий Спас, його ще називають Лакомка і Маковій, саме в цей день починається Успенський піст. Успенський піст триває з 14 по 27 серпня, щоб підготувати християн до великого свята — Успіння Пресвятої Богородиці, яке святкують 28 серпня. Піст дуже суворий. У ці два тижні заборонено вживати продукти тваринного походження, тобто м’ясо, рибу, молоко, яйця та страви з них.
Але є один винятковий день — 19 серпня. Цього дня православні християни святкують Преображення Господнє, тому дозволено їсти рибу.
Яблучний спас,19 серпня, свято обрано для благословення плодів і проводів літа.
З першого Спасу-холодні роси. З другого — заморозки. На Яблучний Спас за повір’ ям яблука мають чарівну силу, якщо відкусиш шматочок, загадаєш бажання (Мир в Україні -кінець війні), то воно неодмінно забудеться.
А третій Спас — 29 серпня. Перша пречиста, Хлібний, Горіховий, Полотняний. До цього свята закінчувались жнива, початок масового збору лісових горіхів і полотняний, бо в цей день проходили ярмарки, на яких було прийнято торгувати полотном і ще сіяли жито…
Про традиції наших предків можна говорити і говорити. А от пісні і мелодії скрипки, як дань нашим святам. Всі присутні на святі з задоволенням прослухали улюблені українські народні пісні про різні українські страви, починаючи з вареників, борщика, дерунів і порогів, які супроводжувалися віртуозною грою скрипаля. Свято вдалось на славу.