Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка представляє книгу, яка ставить перед собою мету розкрити життя українців у першій половині ХХ століття. Проте «Забуття», авторки Тані Малярчук – це неймовірний досвід не лише для фанатів історії, а й для будь-якої особистості, котра цікавиться українською культурою.
Донцов, Скоропадський, Петлюра, Грушевський, Винниченко, Болбочан та навіть Іван Франко – з такими постатями можна зустрітися, читаючи цю дивовижну книгу. Історична особистість постає насправді живою, з усіма своїми вадами та слабкостями, і спостерігати за цим просто неймовірно цікаво!
Книзі притаманний приємний, тендітний слог, вона затягує і читається на одному диханні. Роман оповідає про діяльність та трагічну долю українського націоналіста польського походження В’ячеслава Липинського, який віддав всього себе ідеї побудови української держави. Відчувається, що авторка провела ґрунтовне історичне і біографічне дослідження. В книзі описуються події як з особистого так і з громадсько-політичного життя головного героя.
Сюжетно авторка намагається відшукати паралелі між долею В’ячеслава Липинського та подіями із свого життя – народження в один день (з різницею у 100 років), хвороба, нерозуміння зі сторони близьких, невдалі стосунки. Через спогади про життя своїх близьких Малярчук побіжно зачіпає інші важливі сторінки історії України – Голодомор та повстанський рух на Заході Україні.
Радимо цю чудову книгу для загального розвитку усім українцям – заради розуміння того, як формувалася українська самосвідомість і чому її проблематика все ще надзвичайно актуальна…
Стиль і орфографія автора рецензії збережені