
13 січня в бібліотеці №1 ім. Е.Багрицького на лекції, присвяченій історії музичних інструментів певних груп, читачі познайомилися з цікавинками походження подібних інструментів у різних народів.
Лекція «Музичні інструменти в ритуалах та психотехніках» супроводжувалася демонстрацією інструментів та їхнього звучання.
У світ звуку, звучання і магії музики гості події занурилися разом з Мирославом Поліщуком (лектор, психолог, член Української спілки психотерапевтів, керівник етнофьюжн групи «Medi Terra», керівник «Одеського МагОрку» («Магічного оркестру»), співавтор літературно-музичного проєкту «СВІТЛО й ТІНЬ»).
Під час лекції та після завершення учасники заходу мали можливість тактильного ознайомлення зі свистульками, окарінами (керамічні, пластикові й навіть паперова, виготовлена самостійно), гемсхором (gemshorn, інструмент, який виготовляється з рогу сарни), оушен драм (ocean drum, звук моря), посохом дощу – укр. ще є назва дощовиця («рейн стік» — англ. rainstick, один з інструментів також виготовлений самостійно), фурином (керамічний дзвіночок), гуіро (дерев’яна жаба).
Пан Мирослав підкреслив, що магія музичного інструменту і в тому, що при роботі з ним розвивається моторика, почуття ритму, дихання. Музичний інструмент дає можливість імпровізувати та висловити емоцію, на якій стоїть блок. Групова музикотерапія активізує згуртованість, допомагає розвинути увагу.
Після двогодинної лекції, у пітьмах (освітлювали лекцію маленькі ліхтарики) слухачі не могли розстатися. Дякуємо Мирославу Поліщуку за нові знання і цікаві відкриття. Дякуємо Олені Зимній за фото інструментів.