11 березня у творчому просторі бібліотеки №1 ім. Е.Багрицького працювали дві групи казкарів студії «Олє-Лукойє».
Ольга Лєсовікова — автор дорослих і дитячих книг, казкотерапевт та керівник студії «Олє-Лукойє» зацікавила гостей новою та цікавою мандрівкою. Цього разу Олє-Лукойє запросив учасників студії здійснити подорож і дізнатися більше про індіанців.
Казкарі довідалися, у яких будинках жили індіанці, що їли та чим займалися. Діти здивувалися, коли почули, що улюблена картопля фрі є у нас завдяки індіанцям, кукурудза, яку одесити називають пшонкою (варений кукурудзяний качан), насправді теж подарунок індіанців, як і квасоля, кабачки, гарбуз.
Помічниця Оле-Лукойє — чарівна казкарка Ольга Ростиславівна, розповіла про тотемних тварин, у яких вірили індіанці. Свистульки у вигляді тварин допомогли створити потрібний настрій, налаштуватися та придумати свою казку. Діти виготовили за допомогою дорослих головні убори з пір’я та віяла, які здатні викликати прохолодний вітер.
При майструванні віяла вивчали бойове забарвлення. Ольга Лєсовікова прочитала розповідь «Пончо» зі своєї нової книги «Шито-в’язано-розказано». Уважні слухачі із задоволенням повторювали індіанські слова.
Студійці поговорили про те, що означає «закопати сокиру війни», чому курили «люльку миру» і як важливо уважно слухати та не перебивати. Домовилися, що на занятті у кого в руках «люлька миру», то він говорить, а інші уважно слухають. Казкарі розповідали свої казкові історії та оповідання. Пісочний годинник навчав дітей стежити за часом, розраховувати його.
Друга група маленьких казкарів встигла і на конях поскакати. Завдяки грі освоювали командну роботу в дружній підтримці, й тому перемогла дружба.
Казкарі дізналися, що коней індіанцям на континент було привезено з Європи, і це був вигідний обмін (торгівля).
Дівчинка-казкарка Марина запропонувала разом заспівати, й всі співали, грали на барабанах і флейті, творили чудеса, а Олє-Лукойє радів, тому його парасолька з казками ставала все яскравішою.
Велика подяка казкотерапевту Ользі Лєсовіковій за вміння розкривати в дітях нові таланти та ненав’язливо дарувати знання. Завдяки таланту Ольги Ростиславівни кількість учасників збільшується, а маленькі казкарі із задоволенням вигадують нові цікаві казкові пригоди.