1 жовтня на честь Дня українського козацтва у бібліотеці №33 відбулася виставка «Козацькому роду нема переводу!».
На поличках представлена передусім історична література, що дає вичерпну відповідь на питання появи феномену козацтва, розвитку і організації козацького життя, утворення козацької держави та її міжнародних зв’язків. Це «Гетьмани України та кошові Запорозької Січі», «Посібник козакам і берегиням сучасного українського козацтва», «Оповідання про славне військо запорозьке низове», «Січ-мати», «Історія українського війська».
Найвидатніші постаті історії від зародження козацтва до Доби Руїни — Самійло Кішка, Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Іван Виговський — представлені й в окремих виданнях, й у збірниках «Історія запорозьких козаків», «Козацькі вожді України». Факти ж їхньої внутрішньодержавної та міжнародної діяльності зафіксовані у найважливіших книгах виставки: у зібранні українських історичних документів «Скарби шведських архівів» та у перекладі літопису Самійла Величка.
Кілька поличок виставки присвячені художній літературі, так чи інакше пов’язаній із темою козацтва. Збірки історичних повістей та оповідань «Заклятий козак», «Над козацьким порогом» описують життя і побут козаків, а також надають авторське переосмислення деяких відомих історичних подій, як то скасування козацтва або битва під Корсунем.
Козацьке товариство славне своїми традиціями та звичаями, забобонами та прикметами, до того ж, з окремими з козаків і досі відомі легенди та різномагітні містифікації, зібрані у народі. Тож охочим поринути у світ усної народної творчості сподобається збірка «Українські перекази».