25 жовтня в бібліотеці №7 відбулася зустріч, присвячена Дню української писемності та мови. Захід «Життя духовного основа» на підтримку розвитку української мови пройшов в рамках програми відзначення 100-річчя від часу політики «українізації» 1923 року.
Тетяна Рогач розповіла про історію початку українізації та причини провалу. Також вона провела екскурс в історію виникнення мови i писемності взагалі та в Україні. Розповіла про першого історика Київської Русі – Нестора-літописця, мислителя, вченого, послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме він є автором «Повісті минулих літ», написаної приблизно 1113 року. Тетяна представила книгу «Повість минулих літ» з фонду бібліотеки.
Наталія Щербіна презентувала присутнім книжкову виставку «Духовна криниця України», присвячену до 1040-річчя від дня народження Антонія Печерського – церковного діяча Київської Русі, християнського святого, засновника Печерського монастиря. З його ім’ям пов’язують реорганізацію києво-руських монастирів на засадах суворих чернечих традицій Святої гори (Афон, Греція).
У збірці «Сто найвідоміших українців» є біографія великого святого, його чудотворення і пророцтва. В книзі «Исторія Києво-Печерської лаври» ігуменії Серафіми, Олексія Корнєєва «Святині Православ’я», «Загадки истории Украины», присвячені історії Лаври, її підземеллям та печерам, які до сьогодні приховують багато таємниць.
У ході подання інформації та літератури з книжкової виставки були показані відеоролики про Нестора Літописця та Антонія Печерського. Читачі прийняли активну участь у заході. Олена Рапай, Галина Вірт, Валентина Ніколаєва читали вірші присвячені українській мові, Варвара Клапчук співала українські пісні. Лідія Гора подякувала бібліотекарям від усіх присутніх за цікаву інформацію.