12 листопада бібліотека №2 імені Костянтина Паустовського представила документально-історичний огляд «Творча діяльність Вероніки Коваль» . День пам’яті Вероніки Анатоліївни Коваль пройшов в Одеському культурному центрі «Хесед Шаарей Ціон».
Завідувачка філії №2 Каріна Апарінова привітала гостей і учасників програми, подякувала керівнику культурного центру Ганні Розен за спільну співпрацю з бібліотекою Паустовського. Каріна Вікторівна прочла уривок з книги К. Г. Паустовського «Чорне море» не випадково. Ще 7 серпня на 101-й річниці бібліотеки №2 Вероніка Коваль запропонувала всі програми починати з розповіді про її улюбленого письменника Костянтина Паустовського, про її вчителя і наставника.
Далі Каріною Апаріновою був представлено огляд літературної творчості і діяльності Вероніки Анатоліївни Коваль. Присутні почули майже про всі нагороди відомої одеської письменниці, лауреатки літературної премії імені К. Г. Паустовського. Вероніка Коваль — володарка багатьох міжнародних літературних премій, а за просвітницьку діяльність нагороджена орденом «Святої Варвари» першого ступеню.
Багато років Вероніка Анатоліївна була лауреатом Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання». Майстер літературної мови. Вона заснувала в бібліотеці №2 імені Костянтина Паустовського у 2023 році нові програми і творчі проекти: «Жінки, які надихали», «Незамінна», присвячена Лідії Делекторської, чиє ім’я пов’язане з Паустовським і Матісом, «Двір мого дитинства», «Вічна любоа Сандро Боттічеллі», «Одеса триває…». Читачі із задоволенням чекали програми Вероніки Коваль, бо всі знали, що остання неділя місяця — це нова зустріч з Веронікою Анатоліївною.
Постійна читачка бібліотеки Вета Апостолова написала вірш, присвячений Вероніки Коваль, який на заході прочла Каріна Апарінова. Бібліотекар Олександр Апарінов підготував відеоролик «Вероніка Коваль в колі друзів», який продемострував режисер культурного центру «Хесед Шаарей Ціон» Михайло Крупнік. Ганна Розен розповіла про програми Вероніки Коваль в БФ «Хесед Шаарей Ціон» і представила її останню книгу «Художники-євреї Паризької школи», презентація якої була і вбібліотеці Паустовського, і в Хеседі.
Велика подяка за участь у пам’ятному заході Інні і Семену Вайнблат, Світлана Потапенко-Калугіної, Гаррі Перельдику, Олені Куклової і Владиславу Кітіку. Вероніка Коваль буде жити у наших спогадах і книгах. Світла і вічна пам’ять другу і наставнику.