Всесвітню популярність колумбійському письменнику Ґабріелю Ґарсіа Маркесу приніс роман «Сто років самотності» і якщо він припав вам до душі, то його чудовий твір «Кохання під час холери» теж не залишить вас байдужими. А якщо ж «Сто років самотності» здався вам надто важким для сприйняття, наповнений мороком та безнадією, то не поспішайте відмовлятися від читання «Кохання під час холери». Цей роман, як і всі твори письменника, написаний в жанрі магічного реалізму, з властивою йому гіперболізацією, але в ньому практично немає надприродних явищ і подій. Це найбільш оптимістичний роман Маркеса.
Події роману розгортаються у період між 1870-1930 роках у безіменному містечку на березі Карибського моря. Це історія кохання довжиною в життя. Вона – Ферміна Даса, дівчина з заможної родини. Він — Флорентіно Аріса, простий оператор телеграфу. Він дав своїй коханій клятву вірності, пообіцявши любити її вічно. Він завалював її любовними листами і згоряв до тла в кожному рядку. А вона покохала його за листи та за щиру душу.
Батько Ферміни дізнається про їхні стосунки і вимагає припинити їх, але коли донька відмовляється – відвозить її в інше місто. Не дивлячись на відстань закохані продовжують писати один одному. Однак після повернення дівчина зустрічається з молодим чоловіком, розчаровується і розуміє, що їхні стосунки були як сон. Ферміна відкидає хлопця і повертає йому всі його листи. Але Флорентіно Аріса закоханий по-справжньому і ця любов була сенсом його життя.
Незабаром Ферміна Даса виходить заміж за багатого та респектабельного лікаря Хувенала Урбіно. А відкинутий Флорентіно Аріса займає очікувальну позицію і вирішує чекати смерті чоловіка Ферміни. А чекати довелося більше п’ятдесяти трьох років. В цей час він пізнає багатьох жінок, але не одна з них не може замінити Ферміну Дасу. Овдовівши і переживши біль втрати Ферміна дає другий шанс Флорентіно Аріса і кохання спалахує з новою силою. Але це вже не юнацька пристрасть, а зріла любов людей, які пізнали життя. Роман закінчується тим, що закохані сідають на пароплав і відправляються в круїз. Вони залишають минуле на березі та вирішують не причалювати зовсім, піднявши жовтий прапор, що означає наявність холери на судні. З таким прапором жоден порт не дозволить їм зупинку.
Ця книга принесла мені естетичне задоволення. Читаючи її, я насолоджувалася кожною сторінкою, «смакувала книгу» та ніби вирушала у відпустку в екзотичну країну, а реальний світ здавався мені бляклим та сірим.
«Кохання під час холери» — книга про любов у всіх її іпостасях, про любов, яка не має віку та кордонів. І якщо ви вірите, що у справжнього кохання не має терміну придатності, то ця книга саме для вас.