27 січня в Одеському обласному центрі української культури відзначали свято Соборності України. Обласний Центр української культури і ЦБС для дорослих міста Одеси вже не перший раз готують спільні заходи для молоді. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Епіграфом до цього заходу, який провели Микола Кмітевич (зав. сектором відділу народної творчості, фольклору та етнографії) і бібліотекар філії №32 Вікторія Семенова, став вислів В. Липинського «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не хочемо бути».
«Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною,ніж раніше», — такою промовою почав свій виступ Микола Кмітевич. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву «синдром Збруча», однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
Виступ працівника центру української культури супроводжувався показом відео сюжету про цю подію в історії України.
Далі розмову про день соборності продовжила бібліотекар Вікторія Семенова. Вона підкреслила, що обєднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі. Соборність для України – це єдність багатоманітності, різнокультурного суспільства, що обєдналося навколо спільного стрижня, яким є українська державність. Вікторія звернула увагу учнів на книжкову виставку, яка була підготовлена до цього заходу. Література, яка представлена на виставці, покликана поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності, викликати повагу до державних свят та інтерес до вивчення історії України.
Найбільшу зацікавленість школярі виявили до наступних книг: «Новий довідник з історії України», «Соборність України» Петра Сергієнка, «Історія України» Григорія Остафійчука. Музичну частину заходу представила методист центру Юлія Коротченко. Вона виконала кілька українських пісень, акомпануючи собі на бандурі.
Для остаточного створення святкового настрою старшокласники відвідали музей традиційної народної творчості.