Інформаційно-бібліографічний відділ продовжує знайомити вас з «Сучасною літературною абеткою країн світу». Зараз в Україні страшенна спека і так хочется хоть трішки прохолоди! Тому сьогодні ми запрошуємо вас в Норвегiю — країну фіордів та гір, покритих снігами і льодом, що іскряться.

Сірі Петтерсен – норвезька письменниця, авторка коміксів, художниця-карикатуристка та ілюстраторка.

Сірі Петтерсен народилася 28 жовтня 1971 року у Фінснес, округ Тромс і Фіннмарк. Дитинство провела в Тронхеймі. З початку 2000-х років почала активно працювати  у сфері створення коміксів. Зараз вона є членкінею Асоціації художників коміксів у Тронхеймі. Пише книги у жарні фентезі та наукову фантастику.

У 2004 році Петтерсен видала кілька коміксів під назвою «Анти-Клімакс», що представляє собою гумористичну серію з яскраво вираженим політичним підтекстом. Група молодих людей, які виступають проти всього світу, заперечують закони сучасного суспільства та хочуть його виправити. Однак, оскільки вони постійно сперечаються один з одним, їм ніколи змінювати дійсність. За словами самої письменниці, це серія коміксів для тих, хто хоче іншого світу.

У 2013—2015 роках Петтерсен видала фентезійну трилогію «Круги ворона»: «Нащадок Одіна» 2013, «Скверна» 2014 та «Могутність» 2015. Трилогія перекладена шведською, фінською, датською, італійською, естонською, івритом, чеською, польською та німецькою мовами.

У свої майже 53 роки Сірі Петтерсен лауреатка багатьох престижних премій, таких як Norwegian Fable Award, South Literary Award, Havmann Award. Крім того, Петтерсен нагороджена преміями Видавництва Bladkompaniet за «Анти-Клімакс» (2002), літературною премією Norsk Tegneserieforum (NTF) Sproingprisen за найкращий дебют (2004), преміями норвезьких книготорговців та книжкових блогерів (2013, 2014), премією для дебютантів Міністерства культури (2014). У 2015 році Сірі Петтерсен отримала грант норвезьких книготорговців, а у 2016-му ім’я Сірі Петтерсен було внесено до Книги пошани IBBY.

Запрошуємо на заходи цього тижня

18 жовтня, п’ятниця

11.00 «Сторінками історії». Година інформування до Міжнародного дня ООН. Філія №1 (вул. Преображенська, 35а)

20 жовтня, недiля