У цьому романі є все, що притаманне пригодницькому жанру: природні катастрофи та військовий конфлікт між двома супердержавами, робота вчених з вивчення руїн стародавніх міст та розшифрування писемності тих цивілізацій (у чому їм допомагає штучний інтелект), таємниця кристалічної колони, що у глибинах океану, і особистий конфлікт між двома героями роману. Все це створює розгалуженість захоплюючого сюжету, сконцентрованого навколо кристалічної колони, глобальний вплив якої на події роману, на всю землю буде розкрито.
Роман називається «Безодня», і цю назву можна тлумачити двояко. Безодня — як підводний світ океану, повний таємниць і небезпек, і безодня — як прірва, в яку може скотитися людство землі, якщо порушуватиме своїми діями баланс сил, енергії в космосі.
Подібні варіанти зникнення цілих стародавніх цивілізацій вже мали місце в далекому минулому, коли материки йшли під воду, а нагору піднімалися стародавні міста, що давно зникли з лиця землі, що і показано в цьому романі.
Подібний розвиток подій як би «програється» у романі у вигляді попередження людям землі.
У цьому сучасність і актуальність твору, тим більше, що ми живемо в епоху ядерних технологій, а це загрожує страшними наслідками для людства та всієї планети.
Постійна читачка бібліотеки Наталія Бачиніна
Стиль та орфографію автора рецензії збережено