Переглядів:6132

mova-2Напередодні дня Украінськоі писемності та мови в бібліотеці-філії №2 була підготовлена книжкова виставка «Українська мова- мова нашого народу». 9 листопада щорічно в Україні відзначається День української писемності та мови, в день шанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Першій розділ виставки «Квітни мова наша рідна» представляє літературу, яка свідчить що нашій мові потрібен вогонь любові. Наша завдання- стерегти цей неоціненний дар. Читач зможе проглянути книгу І. Вихованець «Таіна слова», читачам буде цікаво дізнатися, як, коли, і в якій країні з’явилися деякі слова и чому примандрували до нас. Також першій розділ зацікавить книгами: Н. Бабич » Історія літературної мови» , В. Шубравського «Від Котляревсьго до Шевченка» та вірші, поеми, статті » Мово рідна, слово рідне!..»

Культура мови — це проблема, що так чи інакше наявна в усякій національній спільноті і буває предметом публічного обговорення та пильної уваги мовознавців, письменників та людей небайдужих до престижу своєї мови. В другому розділі «Мовлення кожної людини-показник її освідченості » література допоможе читачу удосконалити ділову мову, сучасний український правопис та основи культури і техніки мовлення.

Третій розділ «Перлини української поезії» представляє літературу письменників, які багато зробили для вдосконалення нашої мови. Особливе почесне місце належить Тарасу Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння — мову простого, пригнобленого народу України. Література його послідовників : Л. Українка , І. Франко та інші зацікавлять нашіх чітачів. Ці письменники любили й шанували українську мову, сприяли її процвітанню.

Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова — цей той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви