Адреса: вул. Градоначальницька, 9

Час роботи: 9.30 – 18.00

Вихідні дні: понеділок

Адреса: вул. Градоначальницька, 9

Бібліотека-філія №2 ім. К. Г. Паустовського одна з найстаріших бібліотек міста Одеси. Вона заснована влітку 1922 року на основі фонду приватної бібліотеки Вікторії Торчинської. За роки її існування з 1922 року бібліотека стає добре відома у місті Одеса та за її межами. Бібліотека першою в світі стала носити ім’я письменника Костянтина Георгійовича Паустовського. 20 лютого 1969 року бібліотеці №2 було присвоєно ім’я К. Г. Паустовського.

Бібліотека займає другий поверх одного з старовинних споруд на легендарній Молдаванці — цій самої частини міста Одеси, яку описував з гумором Костянтин Паустовський у повісті «Время больших ожиданий». Вперше піднімаючись сходами до «книжкової скарбниці» новий читач вже розуміє в яку бібліотеку він входить. На стіні красується великий портрет письменника К. Г. Паустовського і його слова «… Вы знаете, как я люблю ваш город, Чёрное море…».

З 1963 року бібліотекою №2 Центрального району міста завідувала Ю. І. Комаровських. За час своєї праці Юлія Комаровських змогла завзято налагодити тісний зв’язок читачами та колективами підприємств міста Одеси. Ю. Комаровських організувала пункти книговидач та пересувні бібліотеки. Бібліотека №2 була відзначена званням «Бібліотека відмінної роботи». Проводила велику роботу по інтернаціональному і патриотичному вихованню читачів, здійснювала зв’язок з громадськими організаціями та налагодила дружні і партнерські стосунки з Болгарією. Завдяки ініціативі Юлії Комаровських та активу читачів масовій бібліотеці №2 було присвоєно ім’я К. Г. Паустовського (рішення Ради Міністрів УССР №134 від 20.11.1969 року). Це було перше увічнення пам’яті письменника. Завдяки Ю.І. Комаровських океанське судно було названо «Константин Паустовский»,а також встановлено пам’ятний знак-барельєф на вулиці Чорноморський 8. З 1993 року Юлія Комаровських приймала активну участь в роботі громадської організації Літературного Товариства «Світ Паустовського». Життєвий шлях Ю. І. Комаровських наочний приклад відданості професійному і громадському обов’язку скромної трудівниці масової бібліотеки. Юлія Ілінішна  Комаровських нагороджена медалями «За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945г.г.», «Ветеран СССР», ювілейними медалями і грошовими преміями, Почесними грамотами управління культури Одеської міської Ради.

Юлія Комароських перетворила бібліотеку у будинок письменника. Ще при житті К. Г. Паустовського працівники бібліотеки почали збирати документи і матеріали про нього. Паустовський знав про існування бібліотеки і любов читачів до його творчості, тому письменник був згоден дати своє ім’я бібліотеці. 20 лютого 1989 році відбулося відкриття музею Паустовського при бібліотеці. З того часу бібліотека стає бібліотекою-музеєм. Відкривав музей син письменника, Вадим Паустовський.

Йшли роки, змінювались працівники бібліотеки, з’являлись нові читачі. Залишились в історії бібліотеки імена інших завідуючих і бібліотекарів. Лариса Фатулаєва і Людмила Калугіна завідували бібліотекою після Юлії Комаровських. Л. Ю. Фатулаєва проводила багато заходів на честь письменника Костянтина Паустовського, приймала участь у конференціях присвячених Паустовському. Увійшли в історію бібліотеки №2 бібліотекари Надія Семко, Світлана Лерман і Галина Пилипенко. У цьому составі у 2010 році прийняла колектив нова завідуюча бібліотекою Каріна Вікторівна Апарінова. За короткий час Каріна Апарінова налагодила внутрішню роботу бібліотеки та відновила старі та нові стосунки з партнерами бібліотеки. Назавжди залишились в історії бібліотеки імена артистки Одеської філармонії Лариси Хоніч і завідуючого музеєм ім. К. Г. Паустовського Віктора Глушакова.

Сьогодні дуже дружні відносини з артистами Одеської філармонії: Ганною Слободяник, Ганною Шпак, Оленою Кукловой і Ганною Розен. Найбільше заходів пройшло з Одеськими поетами: Іваном Рябухіним і Аллою Котельчук. Партнерські відносини бібліотеки з Обласною Радою Миру. Заступник Обласної Ради Миру Валентина Гайдаєнко від Ради Миру відзначила роботу завідуючої бібліотеки Каріни Апарінової ювілейною медаллю Ради Миру міста Одеси ім. І. П. Гайдаєнко. Бібліотека №2 у 2018 році стала лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання».

Завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова  стає членом ОРО НСЖУ і її приймають у члени письменників-мариністів Одеської Обласної Організації ім. І. П. Гайдаєнка. В березні 2019 року Каріну Апарінову ізбрали секретарем письменників-мариністів. Статті Каріни Вікторівни про бібліотеку публікуються в Одеських газетах: «Моряк України» і «Порто-Франко» та в журналі «Одессит-ка». Каріна Апарінова спільно з відомим художником Галиною Лекаревою-Нікітіною давали інтерв’ю на телеканалі «Думська ТВ».

Велика спільна праця проходить з головним редактором газети «Моряк України» Анатолієм Венгруком і журналістом Інной Іщук. У бібліотеки завжди спільни інтереси з старшим науковим працівником музею ім. К. Г. Паустовського Світланою Кузнєцовою. Голова Одеської регіональної організації НСЖУ Ю. А. Работін співпрацює з бібліотекою і завжди підтримує і захоплюється роботою бібліотеки. Бібліотека проводить спільні заходи з музичними школами №3 і №13, Одеським коледжем мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича, Одеською Музичною Академією ім. А. В. Нежданової.

Слухачі літературно-музичних вечорів бібліотеки: Інститут ВМС України НУ «Одеська Морська Академія», коледж ПАОГА промислових технологій, центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1, ЗОШ №10 і №26, Університет ім. Ушинського, члени кают-компанії «Морська бібліотека» і літературного клуба «Золотая роза». Дружні, спільні стосунки бібліотеки з Одеським об’єднанням рукоділля «Нитка Аріадни», керівник Віолета Слюсаренко. Дуже полюбляють читачі партнерів бібліотеки — Одеський зоопарк та їх тваринок.

Одним із напрямків роботи бібліотеки є популяризація творчості Костянтина Паустовського. У 2016 році бібліотека була нагороджена дипломом літературної премії ім. К. Г. Паустовського за активну популяризацію творчості письменника. А у 2017 році Лауреатом літературної премії ім. К. Г. Паустовського стає завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова. Нагородження переможців літературної премії з 2015 року проходить в бібліотеці імені К. Г. Паустовського.

2019 рік ювілейний для бібліотеки. 20 лютого 2019 року бібліотека відзначила 50-річчя, як ім’я К. Г. Паустовського надано бібліотеці №2.

1999-2019 р.-20 років муніципальної літературної премії ім. К. Г. Паустовського.

2015-2019 р.- 5 років, як нагородження відбувається в бібліотеці-філії №2 ім. К. Г. Паустовського.

02.02.2019 р.- 1 рік, як в бібліотеці відкрилася кают-компанія «Морська бібліотека».

З 2018 року в бібліотеці проходять збори письменників-мариністів міста Одеси.

Ім’я Костянтина Паустовського було, є і буде популярним серед читачів. Принадність його оповідань, повістей, романів не зменшується з плином років. Костянтин Паустовський увіковічив у слові кожний куточок рідної землі, його красу і неповторність. Читаючи твори Паустовського ми збагачуємо себе. Хто знайомий з творчістю Паустовського поважає та захоплюється ним.

Цікаві та пізнавальні бібліотечні заходи: літературно-музичні композиції, віртуальні круїзи, паустовські читання, огляди книг, фото-екскурсії. У заходах приймають участь: артисти, художники, поети, письменники, журналісти і музиканти, як нашого міста та з інших країн світу: США, Німеччини та Ізраїлю.

Бібліотека має свій блог «Время больших ожиданий», на Фейсбуку має три сторінки: «Библиотека-филиал №2 имК Г Паустовского», «Кают-компанія «Морська бібліотека» , «Письменники-мариністи Одеської Обласної організації» і літературні групи: «Золотая роза» і «Лауреати літературної премії Костянтина Паустовського».

Бібліотека працює щоденно!

Вихідний день-понеділок, обслуговує читачів з 09:30 до 18:00.

Адреса бібліотеки: місто Одеса, вул. Градоначальницька 9, другий поверх.

Телефон для довідок : (048) 752-83-41.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 5 по 10 березня

Натисніть, щоб побачити анонси

5 березня, вівторок

11.00 «Майстерність пера». Інформ година (до Всесвітнього дня письменника). Філія № 3 (Праведників світу, 40-а)

11.00. «Мистецька студія. Дорослі». В рамках art клубу. Філія № 12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

6 березня, середа

12.00 «Король сміху та сумний мудрець». Літературний портрет до 90-річчя від дня народження М. Жванецького. Філія № 32 (вул. Академічна, 5-а)

7 березня, четвер

12.00 Підсумки мистецько-поетичного марафону «Нас єднає шевченкове слово». ЦМБ ім. І. Франка
(Книжковий пров. 1а)

12.30 «Жінки змінюють світ на краще». Біографічні розвідки. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

11.00 «Дорогами великого Кобзаря». Година позакласного читання. Філія № 47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
14.00 «Шевченкові твори сяють, мов ясні зорі». Літературно-музична композиція. Філія № 2 (вул. Градоначальницька, 9)

8 березня, п’ятниця

11.00 «…Моє дружнє посланіє». Огляд творів Т. Г. Шевченка. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)

12.00 «Малий Кобзар дітям. Кобзарева душа невмируща». Голосні читання. Філія № 29
(вул. Лузанівська, 67)

13.00 «Кобзар у серці України» . Читання творів.  Флешмоб. Філія № 44 (вул. Ю. Фесенка, 7)

9 березня, субота

11.00 «Ти жінка, тому ти чарівна». Краєзнавча елегія. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров., 1а)

10 березня, неділя

11.00 «Мистецька студія. Діти». В рамках art-клубу. Філія № 12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

12.00 «Твори Тараса – України гордість і окраса». Літературна подорож. Філія № 28 (пр. Гагаріна, 16/3)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №13

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви