Переглядів:542

11 травня бібліотека №7 ім. Івана Гайдаєнко представила читачам літературну сторінку до Міжнародного дня музеїв в рамках програми оголошення 2022 р. роком музеїв в Україні. Огляд книжкової виставки «Подорож в невіданий світ» провела бібліотекар Наталія Щербіна.

Можливо, саме час відкрити для себе внутрішній туризм і побачити рідну державу новими очима. Тож один із можливих способі подорожувати – відвідати найцікавіші музеї нашої країни. Гідне місто в культурній скарбниці належить народному зодчеству, в якому відбілися висока майстерність, кмітливість і винахідливість творця.

В книзі Зої Гудченко «Музеї архітектури України» детально розглядаються музеї Києва, Львова, Переяслав-Хмельницького, Ужгорода і локальні музеї Закарпаття. В альбомі «Київській музей історичних дорогоцiнностей» представлені вироби майстрів різних епох і місцевостей. Вони зроблені із золота, срібла, єлектро, платини, прикрашені дорогоцінним камінням. В музеї шедеври світового значення: срібла ваза з Гайманового могильника (Запорізька область), пектораль з Товстого могильника (Дніпропетровська обл.) та інші речі, знайдені в різних місцях України.                                                                                                                 

В Одесі також багато цікавих музеїв. Один зі стародавніх музеїв країни (1825р. заснування) Одеській археологічний. В ньому предмети античної археології, стародавніх пам’ятників Північного Причорномор’я. Наприклад, скелет скіфського воїна, похованого по ритуалу разом з озброєнням. У ніг воїна грецька амфора з віном. Представлені в альбомі колекції старожитностей Давнього Єгипту, Греції, Кіпру. Італії.                                               

Альбом репродукцій «Одеський художній музей» відкриває нам прекрасні твори від малярства ХV-XVI століть і ранні світські портрети (парсуни) XVII ст. до сучасності. Ще одна книга «Одеський музей західного та східного мистецтва» відзначається високим художнім рівнем завдяки наявності цілого ряду блискучих творів видатних майстрів.

В путівники історико- краєзнавчого музею багато документів, підписаних засновниками міста, архітектурні та інженерні проекти будинків, графічні та живописні роботи одеських художників, портретна живопис ХVIII – початка ХХ століть, колекції ікон, зброї та предметів побуту, нумізматичні та картографічні матеріали. Путівник «Одеський державний літературний музей» представляє нам, що кожна зала – це художній образ десятиліття, якому вона присвячена; книги, рукописи, фотографії, особисті речі письменників створюють своєрідний «лабіринт часу».

Присутнім були показані відеоролики про музеї України, Одеси та інших країн. Галина Сидорова подарувала бібліотеці свої книги про музеї.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви