18 березня в бібліотеці № 29 пройшла Година поезії «Пастораль ХХ сторіччя». Вона була присвячена дню народження Ліни Костенко.
Бібліотекар Наталя Муртакова познайомила гостей з життєвим шляхом відомої поетеси, розповіла про те, яку велику роль у формуванні Ліни Костенко відіграла родинна атмосфера.
«Перший мій учитель — родинне виховання,- писала Ліна,- воно було звичайним за житейськими мірками, але на рівні «вічних партитур»: як-не-як, батько знав 12 мов, вільно почувався в усіх науках, духовний досвід батьківі, їх стоїцизм, загартований у пеклі випробувань, я засвоювала, переплавляла в собі змалку. Другий мій учитель — життя з безміром воєнних доріг, з щасливими і драматичними повоєнними роками».
Поезія Ліни Костенко гортає сторінки:
— спогадів про дитинство;
— рідних серцю людей, які привели тебе в цей світ, навчили благородства, чесності, доброти.
Кінець 60-их — початок 70-их р.р. позначилися новою хвилею репресій. Заборонялось розумне, мисляче й самостійне слово, панувала слухняна, але агресивна сірість. Ліна Костенко не дозволила потоптати гідність людини й митця. Пристосовництву й кар’єризму вона протиставляла творчу незалежність і непоступливість, не дозволяючи «ідеологічно» спотворювати написане нею.
Тема «людина і війна» — наскрізна у творчості Ліни Костенко. Один з наймогутніших пластів пам’яті поетеси лежить у масиві 2-гої світової війни і несе на собі печать глибоко особистісну і трагічну.
Людина — війна — пам’ять. Життєва конкретність, відстояна в душі поетеси, стала фундаментом для філософських роздумів про життя і смерть.
Хтось мудрий сказав, що гуманність — це перш за все страждання небайдужого до чужої біди, до чужого болю серця, яке має стати поштовхом до співчуття, співпереживання, до дії. Отож рядки Ліни Костенко апелюють саме до нашої небайдужості.
Слухаючи виступ бібліотекаря і читаючи вірші Ліни Костенко, читачі побачили, скільки горя, сліз несе в собі війна, прониклися болями і переживаннями тих людей, які пройшли через ці випробування, а також тих, до яких і в мирний час докочуються відлуння страхіть минулого.