До Дня вшанування жертв Голодоморів та сталінських репресій бібліотека №41 провела урок пам’яті «Вражаючі документи епохи» у школі-інтернаті №93 для дітей з вадами зору. Головна мета – розповісти правду про причини та наслідки голодоморів та патріотичне виховання учнів. Захід був адаптований для дітей з інвалідністю.
Бібліотекар Вікторія Шаповалова презентувала учням нові матеріали та книги про факти Голодомору 1932-1933 рр. Діти дізналися про стан людей в українських селах, про всі випробування, які випали на долю нації, та про наслідки жорстоких дій влади тих часів. Вікторія Володимирівна також розповіла про те, як українці, незважаючи на обставини, рятували один одного і допомагали іншим. Це врятувало багатьох.
Діти постійно задавали питання і приймали активну участь у заході. Урок пам’яті довів, що сучасна молодь цікавиться своєю історією та впевнено дивиться у майбутнє. Також у бібліотеці №41 почала діяти виставка-реквієм «Втрачені сторінки історії – найстрашніші». Вікторія Шаповалова коротко представила присутнім літературу з цієї виставки. Це книга І. Шуйського «Голодомор у першій столиці» і праці державного архіву одеської області «Голодомор в Україні: Одеська область 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947» та ін.