Просмотров:846

pismennost-19 листопада 1997 року президент України Леонід Кучма надав важливу роль українській мові. З того часу кожного року українці відзначають День української мови та писемності. З цього приводу Бібліотека №42 (вул. Генерала Петрова, 59 а) 9 листопада запросила своїх давніх друзів на мовознавчий урок «Барви рідної мови».

Бібліотекар читального залу Юлія Печерянська розповіла юним читачам не лише про те, як з’явилося це свято у нашій країні, а й про те, чому цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця і хто такий Нестор-літописець. Також розповіла як розвивалася українська мова, про тих людей, які були небайдужі до рідної мови, чому І.Котляревського вважають зачинателем сучасної української мови, а Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українку – основоположниками, який внесок зробили «Шістдесятники» і, нарешті, коли українська мова отримала статус державної мови.

Але незважаючи на важкий розвиток, зараз українська мова займає друге місце в світі за мелодійністю і є унікальною. Розповідь про унікальність української мови та її барви викликала неабияку зацікавленість в юній аудиторії слухачів, а оповідання «Перший поцілунок», в якому всі слова починаються з літери П та вірш «Самітній сад», де слова починаються з літери С – посмішку та надихнуло Сверкунову Аню, Бобошко Лізу та Рядченко Юлію прочитати вірші на українській мові та згадати легенду про рідну мову.

Мовознавчий урок школярам зовсім не нагадував урок, до якого вони звикли, а скоріше це була просто цікава розповідь, яка містила багато пізнавального, відео сюжети, звучання українських пісень. Наостанок ще й бібліотекарі подарували білети від «Ігроленду».

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви