Просмотров:73

24 жовтня працівники бібліотеки Ірина Топільська і Тамара Кравчук приймали участь в проведенні  літературно-кулінарного свята «Яблуко звичайне-яблуко незвичайне» в 4«В»  класі ОСШ№78. Захід  присвячений   ознайомленню  школярів з історією появи яблук в наших садах, розширенню кругозору дітей про корисні якості цього фрукту та взаємозв’язок людини з природою.

Святково прибрана класна кімната, осінні мотиви в малюнках дітей, на дошці гарна назва про яблуко, кулінарні блюда та пироги, багато яблук та осіннього листя.

Працівники бібліотеки  організували  і представили  книжково-ілюстративну виставку «Яблуко на долоні».

Свято розпочала  класний керівник Ольга Павловська. В своєму виступі вона наголосила про традиції святкування  яблучного Спаса в Україні, про традиції святкування  в багатьох країнах світу. Ольга Юріївна задавала питання  та залучала дітей до спільних дій: порівняти взяті яблука один з одним, дійти висновку: яке з них росло в тіні, а на які яблука падало пряме сонячне проміння?  Та ставила інші завдання.

Школярі Водолагина Наталья, Чуканов Денис, Грищенко Игорь, Малевская Анна, Чуб Дарья и Софья, Луцкер Максим, Николь Запорожец, Александр Шамрай, Анна Гонца читали вірші про осінь та яблука. Серед таких віршів: “Яблуні”, «Яблунька» Віктора Кочевського, «Яблуко» Андрія Малишка,  «Осінні  яблука».

Лідія Болдинська,бібліотекар і вчитель, розповіла про художника Арчімбольдо, який  здебільшого виконував картини на полотні. Iноді за основу  бралося дерево, дошки з тополі з горизонтальними волокнами. Авторська концепція циклу «Пори  року» унікальна, вона стала основою успіху художника при дворі монарха. Картина «Літо»  складена  із  зрілих фруктів і колосся. Школярі з подивом та цікавістю роздивлялись та зацікавились творчістю великого художника.

Одна із сторінок заходу  була присвячена загадкам.  Діти спільно з  Іриною Топільською згадували  поетичні та літературні твори, в яких згадувались яблука.

В класі звучала музика. Діти показали свої таланти у співі та танцю. В кінці всі дружньо  пили чай з пирогами .

Ірина Топільська і Тамара Кравчук подякували школярам, вчителям  та батькам за  спільну роботу.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви