В бібліотеці №7 ім. І. П. Гайдаєнко з 20 вересня на дорослому абонементі в рамках програми «Розвитку туризму в Україні» і до Міжнародного Дня туризму представлена виставка «Нові мандри, туризм містами України».
Бібліотекарка Інна Федосєєва розповіла читачам про видатні пам’ятки міст України і розгорнула карту сторінок українських міст в літературі.
Запоріжжя – історичний простір чотирьох Запорізьких Січей.
Київ – серце України. Місто побачим з творами Михаїла Булгакова «Дни Турбиных», «Белая гвардия», Ирэн Роздобудько «Пуговицы», Лады Лузиной «Киевские Ведьмы» та інші.
Кам’янець-Подільський і його історичний музей-заповідник представлений виставкою картин «Від Одеси до Кам’янця-Подільського», роботи учнів ДХШ №2 м. Одеси, викладач Жанна Вадимівна Баркар.
Львів – місто з музеями просто неба. Пройдемо квест незвичайних пригод у Львові з героями Андрія Кокотюхи «Адвокат із Личаківської» та романтичними збірками «Львів. Кава. Любов», «Львів. Смаколики. Різдво».
Одеса – літературна столиця ЮНЕСКО, вразить нас не тільки чарівним сіті-туром «Ліхтарника Farolero», «Таємними підземеллями», та зануренням на дно морське, а й унікальним арт – простіром «Симфонія – живопису» в провулкі Чайковського 1, Оперний театр. Одеса – головне місто подій у численних літературних творах. Корній Чуковський «Серебряный герб», Юрий Овтин «Променад по Одессе», Татьяна Соломатина «Одесский фокстрот», «Большая собака», Дмитро Буханенко «Катакомб з моря не видно», Анна Владимирская «Скелет в шкафу» та інші.
Харків – науковий центр України. Згадаємо улюблену комедію Григорія Квітки-Основ’яненко «Сватання на Гончарівці».
Херсон – місто в якому самий крупний річний порт в Україні на Дніпрі, також здивує своїм музеєм «Тоталітаризму» Віталія Трибушного і сучасним мистецтвом ХЕРАРТ.
Черкащина – перлина в серці України. Яку описав в своєму творі Володимир Рутківський «Потерчата».
Умань і Уманський Національний дендрологічний парк «Софіївка» вічний пам’ятник любові. Роман Еви Стачняк «Софія. Богиня любви» розповість про Софію Потоцьку, яку називали українська Мата Харі. Етнографічна містерія Якова Пересунька «Графський парк».
Чернігів – місто на правому березі річки Десна, красу якої в своїй автобіографічній повісті «Зачарована Десна» описав Олександр Довженко.
Полтава. Іван Котляревський у п’єсі «Наталка Полтавка» своїми чарівними піснями і гумором відтворив розмовну мову Полтавщини.
Закарпаття – це мандри по середньовічним замкам і палацам, таємничім печерам, цілющим джерелом і озером.
Мандруйте, відкривайте для себе міста України очима письменників і вражайтесь, як багато чудового поряд з вами. Бібліотека пропонує.