Переглядів:12

14 жовтня бібліотека №28 стала справжнім осередком знань і натхнення, де відвідувачі, зібравшись разом, поринули у захопливу подорож українською мовою. Це була не просто лекція чи тренінг, а справжнє знайомство з духовними надбаннями нації, обговорення ідей і поглядів, закладених у сучасній українській літературі.

Захід організувала ініціатива «Єдині», що має на меті підтримку і популяризацію української мови серед усіх охочих, незалежно від віку та рівня володіння мовою. Бібліотекарі і учасники заходу створили дружню атмосферу, де кожен мав змогу висловити свою думку і почути нові ідеї. Вивчення української мови стало не лише академічним процесом, а й живим обговоренням, у якому кожен голос мав своє місце.

На заході особливу увагу приділили обговоренню сучасних українських авторів, чиї твори останнім часом здобули популярність не лише в Україні, а й за її межами. І ось після палкої дискусії учасники прийшли до спільного висновку: є десять письменників, яких потрібно обов’язково прочитати, щоб відчути пульс сучасної української літератури.

1. Сергій Жадан – його книги, пронизані глибоким знанням сучасної української реальності, не залишають байдужим. Жадан – це голос молодого покоління, яке шукає свій шлях у світі змін.

2. Оксана Забужко – одна з найвизначніших фігур української літератури, її твори глибоко досліджують питання національної ідентичності та жіночої долі в контексті історії.

3. Андрій Курков – письменник, чий гумор і філософія стали окремою частиною української культури. Його твори відзначаються глибоким соціальним підтекстом та елементами чорного гумору.

4. Ліна Костенко – класик української літератури, яка через поезію відкриває світи, де переплітаються краса і біль, мрія і реальність.

5. Юрій Андрухович – його роботи сплітають реальність і фантастику, історію і міфологію, що робить його одним із найбільш визнаних авторів не тільки в Україні, але й за її межами.

6. Тарас Прохасько – майстер психологічного портрету, його прозові твори занурюють в інтимний світ людини та її стосунки з навколишнім світом.

7. Ірена Карпа – неординарна авторка, чиї книги часто привертають увагу до соціальних та культурних проблем сучасної України, особливо через сатиру і іронію.

8. Ольга Токарчук – хоча вона родом із Польщі, її творчість глибоко резонує з українською культурою, зокрема через роздуми над національними ідентичностями і метафізичні питання.

9. Василь Шкляр – його твори — це сплав історії, боротьби та глибокої любові до рідної землі. Його популярність зростає, особливо серед тих, хто прагне розібратися у складній історії України.

10. Наталка Сняданко – авторка, чиї романи часто порушують питання сучасної ідентичності і подорожей душі, ставлять актуальні питання про життя в умовах глобалізації.

Майстер-клас «Фотографiя на смартфонi: просто про складне»

18 листопада о 16.00 ГО «Молодіжний центр розвитку» та Молодіжна рада при Одеському міському голові запрошують на майстер-клас Фотографiя на смартфонi: просто про складне».
Спікер Костянтин Волков — фотограф з більше ніж 10-річним досвідом — навчить, як
можна створювати ефектні та естетичні фотографії зі смартфона. Ви зможете
ознайомитися з основами фотографії на смартфоні, ручними налаштуваннями камери та одразу застосувати на практиці здобуті
знання!

Місце зустрічі: Книжковий провулок, 1а (ЦМБ ім.І.Франка). Чекаємо всіх
бажаючих.
Форма реєстрації за посиланням

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

 

16 листопада, субота

15.00 «Єднаймо різноманіття: дорога до миру та співпраці». Семінар до Міжнародного дня толерантності. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров., 1а)

11.00 «Ми всі різні, але рівні.» Бесіда-спілкування до Міжнародного дня толерантності. Філія № 29 (вул. Лузанівська, 67)

12.00 «Жити в мирі з собою та іншими». Виховна година до Міжнародного дня толерантності. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)

17 листопада, недiля

13.00 «Всі різні, всі рівні». Виховна година до Міжнародного дня толерантності. Філія № 16
(вул. Новосельського, 69/71)

 

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви