30 листопада методисти Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка провели історичний хронограф «Пам`яті жертв голодомору» для курсантів Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Завідуюча сектором менеджменту та маркетингу Ірина Серебреннікова розпочала зустріч висловом відомого іспанського філософа Джоржа Сантаяни, який колись сказав: «Народи, які не знають своєї історії, приречені пережити її знову». Дуже довго ця трагедія замовчувалася в нашому суспільстві, наче її взагалі не було, і тільки наприкінці минулого століття про це заговорили вголос. Зараз відкриваються архіви, збирається весь наявний до цього часу друкований матеріал, спогади, документи, твори про злочин радянської влади проти українців.
В рамках заходу було показано фільм Сергія Буковського «Живі» з колекції мережі кіноклубів DOCDAYS UA. У цій документальній кінострічці зібрані унікальні свідчення людей, які в дитинстві змогли вижити в роки Голодомору. Глядачів вразили страшні факти, про які мовчали багато десятиліть, а вірші Павла Тичини, уривки з роману Василя Барки «Жовтий князь», статті з постанов і наказів радянських органів влади – довершили складання страшного образу Голодомору.
Модератор Наталія Бутт розповіла присутнім про роль журналіста Гарета Джонса, який ціною неймовірних зусиль у 30-х роках пробрався до українських сіл і зібрав жахливі свідчення голоду. Журналіст з Уельсу першим розповів усьому світу про Голодомор.
Наприкінці заходу бібліотекарі побажали юнацтву жити надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились.