Напередодні Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні до Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка завітали шановні гості — Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини і пані Наталя Дзюбенко-Мейс, поетеса, публіцистка, членкиня НСПУ, член Ради Всеукраїнської Асоціації дослідників голодомору, дружина Джеймса Мейса — відомого американського історика, дослідника Голодомору в Україні.
Директор ЦМБ ім. Франка Наталія Кликова представила гостей і надала невеличку довідку про жахи голодоморів в Україні. Присутні на зустрічі читачі та бібліотекарі від знаної дослідниці цього страшного періоду почули багато цікавих фактів, життєвих історій, аналітичних обгрунтувань.
Пані Наталя разом зі своїм чоловіком Джеймсом Мейсом, який казав, що його в Україну покликали мертві, щоб почули живі, багато зусиль доклали до оприлюднення і розповсюдження інформації про страшний злочин радянської влади проти українського народу. Враження від розповіді посилювали вірші, які читала пані Наталя.
Друга частина зустрічі проходила у форматі жвавого спілкування, в якому знайшлося місце і питанням, і власним спогадам, і навіть невеличкій дискусії.
Наприкінці зустрічі бібліотека отримала в подарунок книгу «Дайте, мамо, гами… Словник Голодомору» (упорядник Олекса Різників), а гості — оплески і слова вдячності за цікаву розмову.
Пані Наталя Дзюбенко-Мейс наостанок нагадала присутнім про традицію, яку започаткував її чоловік — запалювання свічки пам’яті за жертвами Голодомору у четверту суботу листопада.