Переглядів:1079

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотеки №28. Тому День Івана Купала тут відзначили веселою інсталяцією «Немає переводу добрим звичаям народу».

Етнографічна мандрівка бібліотеки розпочалася з представлення книг по темі свято Івана Купала – народне, красиве, романтичне дійство, яке неодмінно  відбувається «на природі». Вже цим воно дуже приваблює жителів мегаполісів.

Тому книги, представлені на виставці, мали великий попит у читачів різного віку. Багато читачів для себе відкрили це веселе дійство вперше.

Одним з атрибутів свята Івана Купала є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Майстер-клас «Чарівність Купальського вінка» провела бібліотекар Оксана Тіщенко. Вона розкрила секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі». В ньому є така містична сила, що  допомагає людині при головних болях, а молодим дівчатам приносить красу молодості та довголіття.

Запашні квіти та зелень заполонили вітальну залу бібліотеки. На заході звучали українські народні пісні купальського циклу, що додавало заходу більше містичного характеру.

Завідуюча бібліотекою Інна Логвін  запросила присутніх у етно-подорож «Немає переводу добрим звичая народу», щоб познайомити з купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Відвідувачі заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

При вході до бібліотеки стояло імпровізоване вогнище, яке є основним атрибутом свята, довкола якого відбувалися дійства, був купальський вогонь, що символізував сонце-зародок у материнській утробі. Він мав горіти цілу ніч. Всі  відвідувачі бібліотеки стрибали і загадували бажання,  проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Також вважалося, що коли дівчина і хлопець, узявшись за руки, стрибають у парі і їх руки залишаються з’єднаними, то вони, побравшись, все життя про живуть разом.

Що дорослі, що малеча отримали від бібліотеки гарний настрій і багато корисної та цікавої інформації. Доброзичлива атмосфера зробила свято незабутнім та яскравим.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви