17 травня працівники бібліотеки № 47 залучилися до святкування Дня вишиванки . Бібліотекарі організували виставку-інсталяцію «А на тих рушниках земля рідна моя».
На виставці показали книги, які присвячені українській вишивці та народним традиціям. Експозицію гармонічно доповнювали вишиті рушники, серветки і сорочки.
Що ми самі знаємо про цей український одяг?
Раніше сорочка мала для наших предків магічний, релігійний сенс — з нею було пов’язано багато забобонів, застережень, вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками — вона мала слугувати власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить. Орнаменти на рушниках досить різноманітні, характерні мотиви в орнаментах вишивки різняться у різних регіонах країни. Найдавніші рушники вишивалися узорами-символами, кожен з яких щось означав. В українській вишивці переважають червоний та чорний кольори, яким народний фольклор надає магічного значення.
Виставка-інсталяція привертає увагу наших читачів своїм колоритом, самобутністю та гармонією кольорових поєднань. Відвідувачі із задоволенням ознайомлюються з виставкою, представленими книгами та милуються розмаїттям української художньої вишивки.