25 вересня бібліотека №28 презентувала виставку «Чути світ серцем». Захід підготовлений до Міжнародного дня глухих.
Ця зустріч стала приводом ознайомитись з язиком жестової мови. Статус української жестової мови та мовних прав жестомовних людей визначений у Законі функціонування української мови як державної.
З повагою в цей день згадують видатного француза, абата де Лепе, який створив мову Жестуно і заснував Паризький інститут глухих. Бібліотекарі розповіли, що перший словник, надрукований у 1965 році, містив 300 жестів, а видання 1975 року включало вже 1500 жестів. Книга С.Кармела «Міжнародна ручна абетка глухих» включає 43 дактильних алфавіта і використовується у 59 країнах світу.
Присутні дізналися, що багато яскравих, талановитих особистостей мали проблеми зі слухом. Це В. Гюго, Бетховен, Жан-Жак Руссо, Томас Едісон, Франсіско Гойя, К.Ціолковський. Серед наших сучасників багато зірок, які живуть із порушення слуху, але досягли успіху в різних сферах діяльності.
На виставці була представлена українська дактильна абетка, і учасники заходу мали можливість ознайомитись і спробувати вивчити основні жести, які потрібні у повсякденному житті: добрий день, дякую, будь ласка, мені потрібна допомога, котра година, увага, до побачення та інші.