17 лютого до Міжнародного дня спонтанного прояву доброти в бібліотеці № 30 відбулася виховна година «Життя дано на добрі справи». Захід відвідали читачі бібліотеки, учні 8-В і 10-Б класів ЗОШ № 14.
Бібліотекар Тетяна Херсун відзначила, що суть свята полягає в безкорисливому прояві доброти по відношенню до оточуючих. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини – радість інших людей. Звичайно ж, доброту варто проявляти завжди, не тільки в цей день, але в день свята можна зробити набагато більше добра для когось, ніж зазвичай.
А ще усім цікаво було дізнатися, що, коли ми дбаємо про інших, ми таким чином дбаємо й про себе. Це позитивно впливає на наше фізичне і психічне здоров’я. Зменшується стрес та тривожність, підвищується рівень серотоніну, йде вплив на центри задоволення у мозку, а також це допомогає долати самотність і бути соціально активними.
В ході заходу бібліотекар назвала варіанти простих ідей спонтанного прояву доброти, наприклад – нагодувати безпритульних тварин, зробити незнайомій людині комплімент, віддати до дитячого будинку іграшки, віддати непотрібні речі на благодійність, оплатити за когось проїзд у громадському транспорті.
Тетяна запропонувала школярам розповісти про свої ситуації в житті, коли вони проявляли добрі справи, піклування і допомогу іншим.
По завершенні заходу ведуча зазначила, що в будь-яких справах, у всьому важливо бути щирими. Багато людей і тварин потребують добрих справ, уваги, турботи, тепла. Можна відвідати будинок для престарілих, інтернат, дитячий будинок, притулок для тварин, і туди не обов’язково приносити подарунки, велика користь буде навіть просто від посмішки й бесіди.
Захід пройшов дуже цікаво, пізнавально й захоплююче, читачі отримали позитивні емоції та гарний настрій. Вони зрозуміли, що і справді, «Життя дано на добрі справи», як говорить народна мудрість.