Після знайомства з Олександром Козинцем, автором української сучасної прози та поезії, бібліотекарки філії №25 провели три заходи для молоді з метою ознайомити їх з творчістю автора та запропонувати книжки. На одному з цих заходів – за потребою аудиторії, більш уваги було приділено творчості Олександра; на другому – навпаки, присутні були більш зацікавлені особистістю автора, а на третьому – були запитання про сумісну творчість з іншими авторами.

Усі заходи були дуже насиченими. Але почуття, що я щось не договорила, щось не до розповіла, щось забула — не дає спокою… Тому вирішила, що не буду у звичному форматі звітувати про заходи.

А напишу я про свої відчуття:

Мені велика честь поділитися своїми думками про творчість Олександра Козинця! Якщо б потрібно було описати одним словом мої враження від зустрічі з автором, це було б слово «ШАЛЕНІ».

Олександр Козинець – український письменник, автор прози і пісень, поет, музикант, хорист, викладач, кандидат педагогічних наук, логопед; автор 9 книжок, поетичної тетралогії. Публікується у вітчизняних та зарубіжних літературних антологіях, альманахах, журналах, газетах. Його вірші перекладені англійською, болгарською та білоруською мовами. Учасник, переможець та куратор різноманітних літературних фестивалів, а також інклюзивного проекту «Почути».

Я вражена кількістю авторських захоплень, творчих успіхів, різноманітністю прояв і як успішної людини, і як автора, у якого кредо – «Слово – це енергія».

Олександр вміло експериментує з різними темами та жанрами і ця різноманітність свідчить про його талант та відкритись до нових виразних засобів. Захоплює серія поетичних збірок: різнобарвне чотирикнижжя втілює задум не тільки за змістом, а й за кольором. Найбільше вражає його здатність передати емоції через кожне слово або відсутність розділових знаків. Відчуття радості, туги, вдумливості – все це можна відчути, читаючи його твори. Автор здатен створити зворушливу глибину та атмосферу, яка залишає слід в душі кожного, хто зустрічається з його творчістю. Козинець вражає не лише своєю творчістю, але й інноваційними проєктами, що відзначають його соціальну відповідальність та прагнення робити свою творчість доступною для всіх. Один із таких проєктів – авторська поезія жестовою мовою, спрямована на створення інклюзивного середовища для людей з особливими потребами. Як на мене, один із найяскравіших результатів цього проекту – книга-альбом під назвою «Почуватися кубиком Рубика». Ця книга відображає інноваційний підхід до поєднання літератури з доступністю для людей з візуальними обмеженнями. Інклюзивність проявляється не лише в змісті та поезіях, але й у використанні шрифту Брайля, який дає змогу особам з порушенням зору відчувати всю глибину та емоційність творів. Цей проект не тільки підвищує обізнаність суспільства щодо потреб та прав осіб з обмеженими можливостями, але й надає можливість цим людям насолоджуватися літературою на рівних з іншими. Автор відзначається глибоким гуманізмом та бажанням створити культурне середовище, в якому немає місця виключенню і це відмінний приклад того, як поет і педагог може внести позитивні зміни в суспільство та сприяти інклюзії через свою творчість.

Творчість Козинця – це справжній дарунок літературному світу, я  впевнена, що його талант завжди буде здатний вразити та надихнути багатьох читачів.

Шановний Олександре, Ваш талант і внесок у світ літератури та освіти залишають глибокий слід в серцях та думках тих, хто має щастя познайомитися с Вашою творчістю. Ваші збірки віршів не лише розкривають мовну гармонію, а й занурюють читача у світ вишуканих почуттів та емоцій. Ваші слова линуть, як мелодія, відкриваючи перед нами  пейзажі душі і реальності, які так глибоко та виразно відтворені в Вашій поезії. Ви відкриваєте перед читачами найпотаємніші куточки власного буття та дозволяєте нам поринути у роздуми над життям та людськими відносинами. Ваш вибір обрати шлях логопеда також гідний особливої уваги. Ваша здатність спілкуватися та розуміти проблеми людей, які мають труднощі у мовленні, свідчить про Вашу неймовірну чуйність та бажання допомагати. Ваша творчість і діяльність викликають захоплення та повагу. Ви допомагаєте бачити красу навколишнього світу та внутрішнього буття через призму Вашої поезії, а також робите великий внесок у покращення комунікаційних навичок інших людей.

Нехай Вам вдається надалі дарувати нам свої неймовірні твори, які роблять наше життя більш насиченим і глибшим. Нехай Ваші вірші завжди звучать як подих нового дня, а Ваша діяльність продовжує надихати та рухати до позитивних змін. Бажаємо Вам плідної творчості та подальших досягнень у всіх сферах Вашої діяльності!

Навмисно не написала ні однієї назви книжок автора – пропонуємо завітати до нашої бібліотеки і ми з радістю поділимось інформацією (обіцяю: розповім чому «хлопчик на ім’я Ніхто» є літературним героєм для автора; та ще багато цікавостей в нас є!) та книгами Олександра Козинця.

А ще ми дуже чекаємо на майбутні творчі зустрічі з Олександром, на яких би вже автор міг би поспілкуватися з молоддю та відповісти на всі їх питання.

З повагою, завідувачка бібліотеки зі своїми коліжанками.

Запрошуємо на заходи цього тижня

18 травня, субота

14.00 «Музиканти на Одеській естраді». Програма журналіста і літератора Олександра Галяса. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)

19 травня, недiля