До Дня українського козацтва завiдуюча юнацьким абонементом бібліотеки №7 ім. І.П. Гайдаєнко Тетяна Рогач підготувала виставку «Козацька слава наших предків».
14 жовтня українці відмічають День українського козацтва. Сьогодні, як ніколи, актуальним є вивчення героїчного минулого нашого народу.
Книга «Гетьманы и казацкие атаманы» автора-укладача Ірми Лєвашової розповідає про видатних особистостей і великих гетьманів.
Володимир Опанович в книзі «Коротка історія Козаччини» доводить, що український народ завжди був демократичною, вільнолюбною спільнотою, що героїчне минуле козацтва – це і є справжня історія нашого краю.
Дмитро Яворницький в своїй книзі «Історія запорізьких козаків» на багатому документальному матеріалі в популярній формі всебічно висвітлює життя запорізького козацтва і охоплює період з 1497 по 1734 роки.
В книзі Олени Апанович «Гетьмани України і кошові отамани Запорозької Січі» розповідається про видатних діячів України 17-18 століття: полководця, державного діяча Петра Сагайдачного, гетьмана Петра Дорошенка, останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського та інших.
В художніх творах вітчизняних класиків також висвітлюється епоха українського козацтва. Славні лицарі запорозькі, які боронили рідну землю від ворогів зажили собі вічної слави.
Пропонуємо прочитати твори Андрія Чайковського «За сестрою» і «Козацька помста», твори Адріана Кащенко, автора повістей та оповідань на теми запорозького козацтва, його життя і подвигів, побуту і звичаїв – «Над кодацьким порогом», «Під Корсунем» та інші. Всі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідки вони взялись? На ці питання знайдете відповідь у гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського – одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників.
Запрошуємо читачів до бібліотеки. Читайте книги, дізнавайтесь більше про історію нашої країни.