Просмотров:74

30 січня в бібліотеці № 30 був проведений бібліотечний урок «Виникнення книгодрукування в Україні». Захід відвідали учні 6-В класу ЗОШ №14.

Бібліотекарі Ольга Веселаго і В’ячеслав Черніков ознайомили школярів з історією бібліотеки, розповіли про книжковий фонд, про відділи бібліотеки і їх значення. Діти дізналися про те, яка література є в цих відділах, і правила користування бібліотекою.

Співробітники бібіотеки повідали учням історію створення книги у світі і про розвиток книгодрукування в Україні. Учні дізналися, коли і де з’явилася перша книга, яка вона була, чи була вона надрукована або написана від руки, з чого вона була зроблена, про історію першої друкованої книги, першодруковані верстати в Європі і на Русі та першодрукаря на Русі – Івана Федорова.

На уроці були розглянуті такі питання: «книги-плитки», «книги-стрічки», «книга з воску», «книга зі шкіри», «берестяна книга», «книга з паперу», «рукописна книга». А у нас на Русі берестяні книги виникли в ХІ столітті. Школярі дізналися також, що Івану Федорову належить особлива роль у становленні друкарської справи.   Іван Федоров друкував книги в Москві, а також у власній типографіі у Львові, а ще в Острозі, в друкарні Костянтина Острозького. Дітям цікаво було почути, що завдяки Івану Федорову першій в Європі друкований підручник «Буквар» був виданий у Львові.

Закріплення теми уроку пройшло у вигляді вікторини. Учні активно відповідали на запитання. Було видно, що школярам урок сподобався і по закінченні заходу вони із задоволенням виявили бажання записатися до бібліотеки.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви