Переглядів:1163

28 листопада в бібліотеці №7 ім. І.П. Гайдаєнко відбулася творча зустріч «Історія України в художньо-літературних образах» присвячена Дню гідності та свободи. На заході були присутні читачі бібліотеці, члени клубу «Натхнення», письменник і поет Яків Пересунько, поетеса Тетяна Бевз, яка друкується під псевдонімом Таня Світла.

Для читачів була оформлена книжкова виставка, з якою всіх познайомила бібліотекар читальної зали Наталя Щербіна. Особливу увагу вона звернула на книги Данила Мордовця «Сагайдачний», Миколи Гоголя «Тарас Бульба», Юліана Опільского «Іду на вас, ідоли падуть», Ілька Лемко «Кохання і смерть», Володимира Сосюри «Розстріляне безсмертя» та інші книги, які розповідають про відомих історичних осіб України.

Завідуюча бібліотекою Наталя Слягузова розповіла про книгу прадавньої української літератури «Велесову книгу предків» — одну з найзагадковіших літописів на дерев’яних дощечках, випадково виявлену на початку ХХ століття. Книга дана в інтерпретації Богдана Сушинського. Далі вона представила «Повість временних літ», поему Івана Котляревського «Енеїда» та Олекси Різника «Іллейко з бога Турейко».

Лідія Гора розповіла про поему Тараса Шевченко «Гайдамаки». Тему козацтва продовжила бібліотекар абонементу Інна Федосєєва. Вона представила книги:

  • Андріан Кащенко «Оповідання про славне військо запорізьке низове»,
  • Володимир Малик тетралогія «Таємний посол»,
  • Юрій Мушкетик «Яса»,
  • Богдан Сушинський «Рицарі кардіналу»,
  • Ігор Афанасьєв «Урус – шайтан».

Також Інна Федосєєва розповіла про життєвий шлях Івана Сірка — відомого козака-характерника, який 15 разів обирався кошовим і переміг у 55 величезних битвах.                                                                           Історія України це не тільки події й особи, це і життя, кохання які залишають слід в житті країни, які досі хвилюють серця людства. Це відомий у всьому світі Софіївський парк в Умані – приклад кохання. Про цей парк написано багато книжок. Автор поеми «Графський парк» Яків Пересунько – гість заходу, розповів свої враження про героїв в історії України та про свої особисті творчі плани.

Тетяна Бевз розповіла свою історію життя і творчості та подарувала збірку своїх віршів. Деякі з них вона прочитала. Це «Аеропорт(242 доби)», «Іловайськ», «О, Україно ти моя згорьована», які теж відображають нашу недавню історію.

Свої думки по темі заходу висловили Іван Гора, Михайло Шолошенко, Олена Ропай, Діна Брагіна, Валентина Чумаченко.   Протягом зустрічі звучали українські пісні у виконанні Олексія Пластуненко, Людмили Сокуренко, Людмили Лобової, Ольги Прахт, Михайла Копіченко.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви