28 грудня у ЦМБ ім. І. Франка завітав Центр професійного навчання Служби зайнятості. Із цим центром краєзнавчий відділ бібліотеки співпрацює вже кілька років.
Більшість учнів у цьому центрі не одесити. Ми із задоволенням знайомимо їх з історією Одеси, з визначними пам’ятками, з усім, що є цікавим у нашому місті. Цього разу було представлено тему “Одеса. Театр. Кіно”.
Це, можна сказати, історія взаємного кохання Одеси та театра й кіно.
З інтересом наші гості послухали про перший міський театр, ідея будівництва якого могла спасти на думку тільки французькому герцогу де Рішельє. Дізналися цікаві факти про новий театр, який став гордістю, перлиною та брендом Одеси.
Наприклад, про напис на фронтоні оперного театру «Театр горів» знають навіть не всі одесити. Або про скриньку з посланням для нащадків, яку було виявлено під час ремонту Одеського театру опери та балету наприкінці ХХ століття.
Історія “Кіно та Одеса” починається з винаходу Йосипом Тимченком прообразу кіноапарата. Одеса стала першим містом в Україні, де було організовано кіновиробництво. І це було пов’язано з ім’ям одесита Мирона Гроссмана.
Історія життя Віри Холодної – королеви екрану німого кіно – трагічно рано обірвалася саме в Одесі. Вершина її слави також пов’язана із нашим містом. Саме тут було знято кілька останніх фільмів за її участю.
ЦМБ ім. І. Франка неодноразово ставала знімальним майданчиком. Наприкінці заходу було показано уривок із фільму “Біндюжник і король”, де в кадр потрапив книжковий дворик бібліотеки.