Просмотров:241

10 березня  співробітники бібліотеки №1 ім. Е. Багрицького та Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка  для своїх партнерів курсантів Одеської  військової академії підготували і провели літературно-музичне свято «Слово вічне й вище. Над сторінками Кобзаря». Кожний рік на честь народження великого кобзаря та до роковин з дня його смерті майже в усіх куточках України проходять різноманітні заходи. В цьому році виповнилася 205-та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

До Військової академії разом з бібліотекарями завітали лауреати дитячого конкурсу «Зоряна хвиля» Анна і Ніно Шошіашвілі, Варвара Пядукова з маленьким братиком, гості зі Спілки поляків України – Ольга Луговська та Надія Левицька, козацький народний хор «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської, педагог і журналіст  Тетяна Ананченко  та ведуча концертів Світлана Лукіна.

Завідуюча сектором менеджменту і маркетингу Ірина Серебреннікова привітала молодих людей з днем народження українського Пророка і наголосила на тому, що він повинен бути з нами щодня, вказувати нам вірний шлях, і своїми «вічними» порадами підтримувати у скрутні часи. Далі вона представила гостей і передала слово бібліотекарю філії №1 ім. Багрицького Катерині Шарковій.

В яскравій, дуже інформативній відео-презентації перед очима молодих людей промайнуло майже все життя Тараса Шевченка. Катерина читала уривки з відомих віршів Кобзаря, знайомила  з маловідомими фактами його біографії. Дуже промовистий виступ чудового педагога Тетяни Ананченко не залишив байдужих в залі. ЇЇ  вміння достукатися до кожної душі вражає своєю влучністю та майстерністю.

Кожне свято, а особливо українське просто не може проходити без пісні, адже українці – сама співуча нація в світі.  Виступи народного хору «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської завжди зривають бурхливі оплески. Пісні «Гей, соколи» і «Коні в росах загуляли» підхопила аудиторія.

Затихли останні акорди і настав час поезії – переможці дитячого конкурсу читали вірші Кобзаря. Коли виступає малеча – байдужих просто не буває! Подарунком для майбутніх офіцерів став виступ дівчат з польської спілки. Вони читали Тараса Шевченка українською і польською мовами. Найдорожчим визнанням таланту артиста є реакція залу, а зал аплодував стоячи.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

26.02 о 15.00: «Адам Міцкевич в творчості К. Г. Паустовського». Літературно музичний вечір. Філія №2 (вул. Градоначальницька, 9)
26.02 о 13.00: «Розповідь довжиною в життя». До 145-річчя В.П. Філатова. Літературна година. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
26.02 о 12.00: «Чари квітучого саду». Віртуальна екскурсія. До 200-рiччя заснування одеського ботанічного саду. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
27.02 о 13.00: «Масляна до нас прийшла!». Етновечірка. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
27.02 о 14.00: «Герой нашого часу». За сторінками роману М. Лермонтова до ювілею книжки. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
27.02 о 10.30: «За кожною обкладенкою книги живе цілий світ». Бібурок. Філія №25 (Адміральський пр-т, 30)
27.02 о 14.00: «Основи правової абетки». Година інформації до дня ратифікації «Конвенції» про права дитини». Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
28.02 о 14.00: «Загадкове Середньовіччя: епоха лицарів та легенд». Історична реконструкція. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
29.02 о 13.00: «Уславлені імена»: академік Філатов». Наукова година до 145-річчя з дня народження. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
29.02 об 11.00: «Беречь природы дар бесценный». Бібліотечний екотур до 200-річчя заснування Одеського ботанічного саду. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)

Архіви