10 березня співробітники бібліотеки №1 ім. Е. Багрицького та Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка для своїх партнерів курсантів Одеської військової академії підготували і провели літературно-музичне свято «Слово вічне й вище. Над сторінками Кобзаря». Кожний рік на честь народження великого кобзаря та до роковин з дня його смерті майже в усіх куточках України проходять різноманітні заходи. В цьому році виповнилася 205-та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
До Військової академії разом з бібліотекарями завітали лауреати дитячого конкурсу «Зоряна хвиля» Анна і Ніно Шошіашвілі, Варвара Пядукова з маленьким братиком, гості зі Спілки поляків України — Ольга Луговська та Надія Левицька, козацький народний хор «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської, педагог і журналіст Тетяна Ананченко та ведуча концертів Світлана Лукіна.
Завідуюча сектором менеджменту і маркетингу Ірина Серебреннікова привітала молодих людей з днем народження українського Пророка і наголосила на тому, що він повинен бути з нами щодня, вказувати нам вірний шлях, і своїми «вічними» порадами підтримувати у скрутні часи. Далі вона представила гостей і передала слово бібліотекарю філії №1 ім. Багрицького Катерині Шарковій.
В яскравій, дуже інформативній відео-презентації перед очима молодих людей промайнуло майже все життя Тараса Шевченка. Катерина читала уривки з відомих віршів Кобзаря, знайомила з маловідомими фактами його біографії. Дуже промовистий виступ чудового педагога Тетяни Ананченко не залишив байдужих в залі. ЇЇ вміння достукатися до кожної душі вражає своєю влучністю та майстерністю.
Кожне свято, а особливо українське просто не може проходити без пісні, адже українці — сама співуча нація в світі. Виступи народного хору «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської завжди зривають бурхливі оплески. Пісні «Гей, соколи» і «Коні в росах загуляли» підхопила аудиторія.
Затихли останні акорди і настав час поезії – переможці дитячого конкурсу читали вірші Кобзаря. Коли виступає малеча – байдужих просто не буває! Подарунком для майбутніх офіцерів став виступ дівчат з польської спілки. Вони читали Тараса Шевченка українською і польською мовами. Найдорожчим визнанням таланту артиста є реакція залу, а зал аплодував стоячи.