Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні факти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими. Проте, незаперечним залишається те, що сенсом його життя була робота.
Понад усе Форд прагнув створити машину,яка працюватиме вічно. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Форд вважав, що саме мислення є найважчою роботою, на яку здатна людина. Це, ймовірно, є причиною, чому ми маємо так мало мислителів. Генрі невтомно шукав відповіді на складні питання людської історії, як-от: чому існує бідність; що робить гроші грошима і які можливі трюки в рамках нинішньої фінансової системи, через які різні нації й народи потрапляють під контроль небагатьох людей; чого очікувати від майбутнього…
Ця книга по суті мемуари. Хоча тільки мемуарами цю книгу важко назвати, так як в ній можно знайти поради по створенню власного бізнесу, притомні закони виробництва та існування в робочій атмосфері. Також це гарний посібник для менеджменту.
Спомини розкажуть нам про дитинство, навчання та зародження ідей з подальшим її розвитком та створення власної справи, власного бізнесу, власного гучного імені на весь Світ.
Не можно стверджувати, що книга читається динамічно чи легко. Так, деякі розділи гортаються дуже стрімко, здебільшого цікаві моменти з дитинства, юності та періоду Першої Світової або створення військової техніки, чи допомога Британії на господарському фронті.
На рахунок іншого не можно так стверджувати. І річ не в тому, що не цікаво. Просто після прочитання певних розділів або абзаців треба проаналізувати певні речі, простіше кажучи просто над ними гарно подумати.
Здебільшого це речі, що торкаються на пряму про права на роботу, про захист прав робітників, створення робочої атмосфери для кращого виробництва і таке інше.
Треба зазначити, що в цій книзі здійснено дуже професійний переклад з англійської на прекрасну українську мову, від чого вона читається легко і в задоволення. В книзі описано життєві принципи та підходи до роботи видатної особистості Генрі Форда, які є актуальними й нині. Це Людина, що побудувала себе сама: від сина фермера – до найбагатшого інноватора-підприємця. І тут є чому повчитися. Кмітливий, цікавий до знань розум Форда, який він розвивав із самого дитинства, допоміг йому втілити в життя дитячу мрію і побудувати один з перших автомобілів у світі. Захоплює також здатність цієї видатної особистості впливати на соціальні процеси й віддавати належне своїм працівникам, цінувати їх, турбуватися про їхній матеріальний достаток. Час Генрі Форда чимось подібний до нашого, адже він здійснив революцію в автоматизації виробництва, що відбувається і в наш час, але на іншому рівні. І тут може бути цікавим, внаслідок чого у Генрі Форда збільшувалася кількість працівників паралельно з автоматизацією багатьох виробничих процесів.
Також варто згадати декілька цитат, котрі одразу врізались у око. Хоча вся книга це збірка чудових цитат про життя, про існування, про справедливість.
Ось кілька з них:
— «Створення «на замовлення» замість серійного виробництва — це звичка, традиція, успадкована зі старих часів ремісництва» (Погодьтесь, на разі це прямо тренд)
— «Автомобіль «Форд» можна розібрати, але не знищити»
(Ідея створення цієї реальної концепції вражає, особливо в той час)
— «Насправді питання грошей на 95 відсотків є питанням людської натури, і ваша успішна система повинна контролювати людську природу, а не залежати від неї»
(Так би мовити всі цього хочемо, а виходить як є)
— «Той, хто боїться майбутнього, хто боїться невдачі, обмежує свою діяльність»
(Коротко і по суті)
— «Книги самі знаходять нас,коли ми їх потребуємо»
Стиль і орфографія автора рецензії збережені