Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка підготувала для вас дещо надзвичайне – ми розуміємо, що кажемо це досить часто, але що ж робити, якщо у нас справді кожний випуск цілком особливий?
Ми повністю розуміємо, як тяжко зараз усім людям, але, напевно, знаємо, якій саме групі людей рішучо найгірше. І це сім’ям, у котрих є маленькі діти. Цей страх і біль, ця втома і неспроможність допомогти – це просто неможливо винести! Можемо лише уявити собі, як тяжко пояснювати своїм дітям чи онукам, звідки ці жахливі звуки, чому необхідно ховатися в коридорах і, почувши сирену, бігти в укриття, або навіть відповідати на питання, чому ми не можемо повернутися додому, прекрасно знаючи, що повертатися вже нікуди… А як хочеться відволікти їх від цієї атмосфери пригніченості і, можливо, відволіктися самим…
Ми зробили все, що могли, щоб знайти для вас найкращу книгу для цієї мети, адже вона поєднує у собі найголовніше у нашій ситуації: спокій і красу.
«Гра в музей», авторок Наталії Космолінської та Ірини Магдиш – це цікава мандрівка Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького. Тут вам і історична довідка про цю галерею, і добірка з 5 винаходів ХІХ століття, що змінили живопис, і поради про те, що говорити дітям в справжній галереї – коли, авжеж, буде можливість туди піти.
Уся інша досить-таки немаленька книга є барвистим переліком експонатів Львівської національної галереї мистецтв, але не все так просто! До кожної картини чи скульптури є невеличка довідка про зображену персону чи подію, цікавинки про неї ж, словничок, пов’язаний безпосередньо з цим витвором мистецтва, а ще й рекомендації щодо фільмів, книг та музичних творів, що присвячені їй або розповідають про неї/її історичну епоху! Але найцікавіше – невеличкі ідеї для батьків і дітей, де завжди треба поміркувати, поговорити або навіть щось приготувати! А самі маленькі репродукції картин – це ж просто пісня!
І все так зручно, так просто і так в одному місці, що не скористатися – гріх!
Радимо книгу «Гра в музей» у всі часи і рішуче всім, у кого є діти будь-якого віку! Адже приєднуватися до світу прекрасного точно ніколи не пізно.
Стиль і орфографія автора рецензії збережені