
У рубриці “Порадимо_ЦМБ” співробітники iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ ім І. Франка представляють вам унікальну книгу Олега Сєнцова, «Купіть книгу – вона смішна».
Але спочатку невелика довідкова інформація стосовно автора. Обережно, зараз буде зовсім не смішно. Так от, Олег Сєнцов – це український кінорежисер, сценарист та письменник. У березні 2014 року, під час анексії Криму, підтримував рух за єдину Україну, допомагав вивозити сім’ї українських військових, купував та розвозив продукти, предмети першої потреби заблокованим українським військовим частинам у Криму. 11 травня 2014 року заарештований ФСБ Росії за підозрою у тероризмі. Своє затримання на виступі у суді описував так: «Мене кинули в мікроавтобус, з мішком на голові привезли в будівлю колишнього СБУ на Івана Франка. Почався дуже жорсткий допит, мене запитували, кого я знаю з активістів. Мене почали бити ногами, руками, кийками, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Мене душили пакетами. Душили 4 рази. Я багато разів бачив це в кіно, і не розумів, як люди на цьому ламаються. Але це дуже страшно, ваша честь. Вони погрожували зґвалтувати мене кийком, вивезти в ліс і там закопати. Години через чотири вони втомилися і повезли мене на обшук. Тільки там я дізнався, що це — співробітники ФСБ. Вони там очікували побачити терористів і зброю, а знайшли тільки мою дитину — вона була присутня під час обшуку, про що в протоколі не йдеться». 25 серпня 2015 о 14:30 за київським часом у Ростові-на-Дону суддя Сергій Михайлюк засудив Олега Сєнцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Сєнцов, до якого долучився інший обвинувачуваний у його справі, Олександр Кольченко, під час оголошення вироку заспівав Гімн України та вигукнув «Слава Україні!» 7 вересня 2019 року був повернутий в рамках обміну російських злочинців з України на українських військовополонених з РФ.
«Третій рік я сиджу в російській в’язниці. Третій рік проти моєї країни ведуть війну. – писав Олег Сєнцов, сидячи за гратами, – Якщо нам судилося стати цвяхами в кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться».
І дійсно – не зігнувся. Скоріш за все, наші читачі ще можуть пам’ятати масові протести, акції та демонстрації під лозунгом «Звільніть Сєнцова». І напевно вам завжди було дуже цікаво, «що ж такого зробив цей чоловік, щоб за нього так боролися?» Очевидно, перш за все, він був Людиною, а вже по-друге – людиною великого таланту. А перевірити це ви можете особисто, прочитавши книгу «Купіть книгу – вона смішна».
Сам автор визначив її жанр як ненауково-популярний роман із елементами гумору.
Доля занесла автора на чужину, він опинився в обтяжливих обставинах, але своєю книгою ніби плює в обличчя долі, сміється з неї. У книзі є три основні персонажі: Джиммі, Біллі, Джебс — американці, що подорожують Африкою. На свою голову вони потрапляють у різні обставини: пустеля, монастир, невеликі поселення, полон… Голос автора (Біллі) ніби режисує увесь цей балаган. Коментарі автора в тексті посилюють ефект його присутності, тому оповідач є одночасно і режисером, і рушійною силою сюжету. Він свідомо загострює певні ситуації, перетворюючи їх на гротеск чи чорний гумор. Одним словом – Олег Сєнцов у назві не набрехав.
Радимо прочитати цю книгу усім фанатам української комедії, а от біографію Олега Сєнцова радимо вивчити тім людям, в котрих живуть наративи про «Політика та мистецтво речі окремі» та про «Братні народи».
Стиль і орфографія автора рецензії збережені