Переглядів:477

Чому люди так по-різному реагують на ту чи іншу подію? Чому хтось сміється, хтось плаче, хтось бере дистанцію, а комусь навпаки треба близькість? Чому декому вдається перетворювати злість та образу на любов, а хтось застрягає в переживаннях і не здатен рухатися далі?

Книга про способи адаптації до різних життєвих ситуацій та стресу. Про те, як дбати про ментальне здоров’я в умовах криз. Як говорити про складне, як витримувати себе та інших. Зараз це видається доречним.

Затягує з перших сторінок, написана під наше повсякдення і дає змогу краще пізнати себе, свою психіку, має в собі гарні приклади і пояснює важкі психологічні терміни простою мовою. 

У цій книжці можно познайомитеся з багатьма способами, якими ми «захищаємося» від обставин, — запереченням, проєкцією, ідеалізацією, відстороненням, контролем тощо. Вони допоможуть ще краще зрозуміти себе і свою поведінку: приміром, як ми реагуємо на втрати, переживаємо через виступ, даємо раду образам чи вибудовуємо межі. Не проста тема але Марк з Іллею (автори) подають основні ідеї простою мовою, звертаються до світил від Фройда до Голліса, ілюструють теми історіями із життя і сучасними прикладами. Також до кожного розділу вони додають вправи для пропрацювання й назви фільмів і книжок, що допомагають глибше зрозуміти тему. 

Як зазначають самі автори, якщо спробувати описати їх працю лише двома словами, то це буде «Усе складно». Адже людина – це неймовірно складна біологічна система, яка взаємодіє із середовищем свого існування у найрізноманітніші способи, що призводить до найрізноманітніших поєднань і комбінацій її різних якостей та характеристик. І те, як ви вчините у тій чи іншій життєвій ситуації, на думку авторів, залежить від надзвичайно великої кількості умов і факторів, що вплинули на вас у різні періоди вашого життя і навіть у різні періоди життя ваших предків. Чи їли ви перед цією подією? Чи не зазнали стресу чи іншого нервового навантаження кілька днів чи тижнів тому? Чи не зазнавали утисків та насильства у дитинстві? І навіть чи багато нервувала ваша мама та чи добре вона харчувалася, коли була вагітною вами? А ще це залежить від того, у якій культурі, з якими її традиціями та поглядами на життя ви народилися та живете. А також від того, які у вас особливості нервової системи, які генії ви успадкували від своїх батьків і як ці гени проявляється у тому конкретному середовищі, в якому ви живете. І ще багато інших факторів. І всі вони надзвичайно тісно переплетені між собою, взаємовпливають один на одного чи перекривають вплив один одного.

Основна ідея, яка червоною ниткою проходить крізь усю книгу говорить, що те, якою буде поведінка тієї чи іншої людини залежить від конкретного контексту, тобто конкретної комбінації взаємодій усіх цих факторів у її житті. 

Книга писалася шість місяців, напередодні війни. Її контекст – повсякденне життя, реалії останніх років. Між видавцями та авторами тексту, була дискусія: чи потрібно адаптувати весь текст до ситуації з війною. Безперечно – так. Контекст пояснити важливо. Але основа залишиться незмінною. Важливо, щоб люди не забували жити своє життя, дбали про близьких, вчилися розмовляти про непросте та часом незрозуміле. 

Автори:

1.Ілля Полудьонний (зліва)

2.Марк Лівін (справа)

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи з 14 по 21 квiтня

Натисніть, щоб побачити анонси

19 квiтня, п’ятниця

14.00 Творча зустріч з письменницею Ганною Стоевою-Колісніченко. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)

20 квiтня, субота

17.00 «Поетичний слем».  Благодійний вечір. ЦМБ ім. І. Франка (Книжковий пров. 1а)

21 квiтня, недiля

10.30 «Мистецька студія. Діти». В рамках art-клубу при бібліотеці. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви