Книга авторів із Гарвардського університету — це класичний посібник з питань мистецтва переговорів, який вперше був опублікований у 1981 році і котрий доречний досі. Книга стала незмінним джерелом знань для тих, хто цікавиться стратегіями переговорів, незалежно від того, хто ви: бізнесмен, дипломат, адвокат чи просто особа, що шукає способи вирішення конфліктів.

Автори, розробили відомий метод «позиційні переговори», який базується на впровадженні принципів раціонального підходу до досягнення спільної угоди. Книга надає читачам практичні поради та стратегії для ефективних переговорів, включаючи такі ключові аспекти як:

Розділяйте людей від проблем: Книга навчає, як виділяти фактичні проблеми від емоційних питань та позицій, що допомагає знайти більш ефективні рішення.
Зосередьтесь на загальних інтересах: Автори пропонують сприяти вирішенню конфлікту через спільні інтереси, що дозволяє сторонам досягнути більш стійких та вигідних угод.
Альтернативи до угоди: Книга надає методи для пошуку альтернативних варіантів, якщо переговори не приводять до угоди, що відповідають інтересам обох сторін.
Рішення на основі об’єктивних критеріїв: Автори пропонують визначити об’єктивні критерії для оцінки пропозицій та вибору оптимального варіанту.

«Успішні переговори» надає багато прикладів з реального життя, що ілюструють принципи та стратегії переговорів. Книга допомагає читачам розвинути навички аналізу, комунікації та стратегічного мислення, необхідні для досягнення цілей у будь-якій галузі.
Ключові аспекти книги можно розділити на наступне:
Принцип позиційних переговорів: Фішер та Урі пропонують розділити власну позицію від інтересів і потреб. Наприклад, якщо ви переговорюєте про заробітну плату на роботі, ваша позиція може бути конкретним числом, але ваші інтереси можуть включати стабільність роботи, можливість розвитку та баланс між роботою і особистим життям.
Активне слухання: Автори наголошують на важливості активного слухання партнера в переговорах. Це допомагає краще розуміти їхні потреби і інтереси. Наприклад, ви можете виявити, що ваш колега важливіше вважає гнучкий графік, ніж вищу зарплату.
Створення опцій: Книга пропонує методи генерації багатьох можливих рішень для проблеми, а не обмежуватися одним варіантом. Наприклад, у переговорах про покупку нерухомості, створення різних сценаріїв може допомогти знайти найкращий варіант.
Стандарти та об’єктивні критерії: Фішер та Урі рекомендують використовувати стандарти та об’єктивні критерії для оцінки пропозицій. Наприклад, у сфері бізнесу це може бути порівняння з іншими компаніями або дійсними цифрами, а не просто вашою особистою думкою.
Спільна перевага: Книга підкреслює важливість пошуку спільної переваги, де обидві сторони отримують вигоду. Наприклад, у бізнесі це може бути угода, яка забезпечує більше прибутку для обох підприємств.
Ця книга не лише надає теоретичні концепції, але й пропонує конкретні методи та інструменти для застосування в реальних ситуаціях. Вона надає читачам практичні навички, які можна використовувати в різних аспектах життя, від професійних до особистих ситуацій.
Завдяки своїй актуальності та практичному підходу, «Успішні переговори: Способи досягнення мети» залишається однією з найрекомендованих книг у галузі переговорів. Ця книга сприяє покращенню навичок у сферах комунікації, вирішення конфліктів та досягнення бажаних результатів в багатьох галузях.

Практичні та корисні поради:
Практичні приклади: Книга містить численні реальні сценарії та приклади переговорів і конфліктів, що допомагають читачам краще зрозуміти, як застосовувати концепції та методи в різних ситуаціях.
Зрозумілість: Автори викладають складні поняття та стратегії у легкому для розуміння стилі, що робить книгу доступною для широкої аудиторії, незалежно від її рівня підготовки у сфері переговорів.

Актуальність:
Хоча книга була опублікована в 1981 році, її концепції та методи залишаються актуальними й дієвими і до сьогоднішнього дня. Вона надає фундаментальні засади, які можуть бути успішно використані в сучасному світі.
Загальність застосування: Книга зацікавлює не тільки фахівців у галузі переговорів і дипломатії, але й будь-кого, хто стикається з ситуаціями вирішення конфліктів та переговорів у різних сферах життя, включаючи особисті відносини.
Сталеве сприйняття: Завдяки своїм фундаментальним принципам, книга допомагає розвивати ментальну гнучкість і здатність аналізу, що може бути корисним не тільки в переговорах, але й у всіх сферах життя.

Трохи про авторів:
Роджер Фішер був професором Гарвардського університету та засновником програми переговорів і вирішення конфліктів при Гарвардському правовому факультеті. Він відомий своєю роботою у галузі дипломатії та міжнародних відносин. Фішер активно досліджував питання переговорів та сприяв розвитку інструментів для ефективного вирішення конфліктів.
Вільям Урі також був професором Гарвардського університету та відомим автором численних книг про переговори та вирішення конфліктів. Він спеціалізувався на вивченні психології взаємодії та розвитку методів для поліпшення результатів переговорів у різних галузях.
Разом вони створили концепцію позиційних переговорів і розробили методи та стратегії, що стали основою їхньої роботи та цієї книги. Їхні наукові внески та практичний досвід роблять їх двома авторами, які відомі своїми знаннями та внеском у галузі переговорів та вирішення конфліктів.

Стиль та орфографію автора рецензії збережено

Запрошуємо на заходи цього тижня

5 травня, недiля

10.30 «Відкрий Європу для себе!». Захід до Дня Європи. Філія №12 (вул. Фонтанська дорога, 116)