Чи мріяли ви опинитися в минулому? Ну, як у фільмі «Назад у майбутнє»: щоб побачити своїх предків і те, чим вони користувалися в побуті, і те, у що вдягалися… А можливо, ви б хотіли змінити хід подій на свою користь у майбутньому? Тоді серія «Гонитва у часі» саме для вас!

З якою метою ви використовуєте дзеркало? Напевно, більшість людей відповість, щоб приводити себе в порядок. Але як доводять вчені, дзеркала мають ще багато застосувань, про які ви навіть не підозрюєте, щодня посміхаючись своєму відображенню. Наприклад, що дзеркала використовують для подорожей у часі (особисто не перевіряли, але вам розповімо). Деякі фахівці цілком переконливо доводять можливість подорожі в минуле завдяки дзеркалам. Вони стверджують, що якщо розмістити два незаряджених дзеркала паралельно один одному на відстані декількох мікрометрів, то цілком можливо потрапити в минуле. От тільки що означає «минуле»: відрізок часу, який залишився позаду, чи рівень розумового розвитку, коли людина вірить, що з дзеркала вилетять чарівні духи і заберуть його кудись? Тут вже кожен повинен вирішити для себе сам. Хочете дізнатися як? Тоді читайте далі!                                                                                                                                                                      Портал-дзеркало знову відкрився у казково-фантастичній книзі! Пригодницька історія «Різдво у часі» від авторки бестселерів Саллі Нікколз про подорожі у часі захопить юних читачів не лише загадками та інтригами. Але чи більше вам сподобається, якщо чарівне дзеркало перенесе вас у кінець 19 століття, де зима якась більш холодніша, а центрального опалення нема, туалет знаходиться на вулиці, а ялинку треба рубити у лісі? Нова пригода у часі дарує нам не тільки чарівний дух Різдва, але й старі різдвяні традиції, частування, веселощі. Як жили та у що одягалися люди наприкінці 19 століття, щоб не мерзнути у холодних будинках та під час зимових прогулянок. Чим пригощали гостей на Різдво та як ходили в церков на Святвечір. Та ще багато про що можна дізнатися з цієї книги. І це звичайно ж окрім цікавезних різдвяних пригод. Бо треба ж іще і людину врятувати, щоб встигнути повернутись додому.                                                                                       Різдво у Вікторіанській епосі! Всі ми змалечку знаємо наші традиції святкування Різдва. А як щодо ідеї відсвяткувати це свято не просто у стилі Вікторіанської епохи, а безпосередньо перемістившись у Вікторіанську епоху? «Різдво у часі» від видавництва Ранок — добра історія, яку варто читати напередодні різдвяно-новорічних свят. Минулого літа Алекс та Рубі знайшли в готелі їхньої тітоньки Джоанни чарівне дзеркало, яке насправді — портал в минуле. Так і почались пригоди! Перенісшись назад у часі, вони повинні були вирішити проблему та врятувати будинок тітоньки. Цього разу Алекс та Рубі змушені святкувати Різдво у тітоньки, бо вона пошкодила ногу та потребує допомоги з усіма своїми обов‘язками власниці готелю. Ну і хіба можна не вплутатись в нову пригоду, коли дзеркало-портал знову активується?  Цього разу діти потрапляють до своїх родичів у вікторіанську епоху. Їхнє завдання — врятувати дівчинку Ідит від смерті. Крізь дзеркало діти пройшли не за власним бажанням, у маєтку Еплкот Ґеорґіанської епохи брат із сестрою знайомляться зі своїм далеким родичем, який має побратися з най- неприємнішою жінкою. Але портал відкрився ще і для французьких аристократів, які дивом уникали кари під час Французької революції. Усі Піліґрими завжди були веселими та доброзичливими. Але далека родичка Ідит може цього ніколи не взнати, бо батько відправляє її до найжахливішої школи-інтернату. Чи зможуть діти переконати батька Ідит, Елайджу, залишити дочку в Еплкоті? Здається, Алекс і Рубі отримали більше ніж одну місію в минулому. На них очікує карколомне полювання на дорогоцінності та інші пригоди. А юний читач буде у захваті від цікавого сюжету та захопливої оповіді.

Це гарні книги, які не лише розповідають історію двох відчайдушних та дуже сміливих дітей, а й занурюють читача у часи Вікторіанської Англії, з її традиціями, поведінкою, манерами, вишуканим одягом ручної роботи, холодними кімнатами та теплими камінами. Ну і звичайно, з надзвичайними різдвяними подарунками. ⠀

Рекомендую читати усією сім’єю вечірніми святковими вечорами.

У серії три книги, і в кожній на читачів чекає безліч пригод!

1. У першій книзі Алекс і Рубі переносяться в едвардіанську епоху, щоб повернути дорогоцінну чашу.
  2. У другій книзі діти потрапляють у вікторіанську епоху, де мають допомогти далекій родичці Едіт уникнути навчання у жахливій школі-інтернаті.
  3. У третій книзі герої опиняються в георгіанській епосі, щоб урятувати свого родича, який має побратися з найнеприємнішою жінкою.

Про авторку

Саллі Нікколз ― британська дитяча та підліткова письменниця, яка виграла безліч книжкових нагород, зокрема премії «Waterstone’s Children’s Book Prize», «Glen Dimplex New Writer of the Year» (у категорії «дитяча книга») і «Independent Booksellers Week Book Award».

Стиль та орфографію автора рецензії збережено