Дуже часто я чула фразу — а що, бібліотеки ще працюють?
Так , мої любі. Працюють. Ще й як! Проте я не буду розписувати вам всю специфіку роботи, пояснювати сутність аналітико-синтетичної обробки документів чи принципи структурування Універсальної десяткової класифікації та чому вона зручніша ніш Бібліотечно-бібліографічна класифікація, чи то навіть політичну сторону причин переходу… Ні. Я хочу спробувати пояснити вам інше.
Як саме ми працюємо та навіщо.
Мені здається що вже після карантину вже у нікого не повинно виникнути такого питання. Адже зараз незамуленим оком видно — ми працюємо. Щодня наш сайт поповнюється якісним контентом — прочитання віршів, поем, прози, буктрейлерами, виставками, промоціями, рецензіями, ……
Чому ми не робимо цього щодня? Бо більшу частину робочого часу ми спілкуємось з читачами, шукаємо книги, що сподобаються саме їм, ми знаємо про всі перипетії, ми знаємо коли вам потрібно кормити кішку, коли ви поїхали на дачу, коли ваші діти вивчають творчість Франка та Хемінгвея, знаємо в які ігри грають ваші діти, знаємо від якого автора не може відірватись ваша мама. Ми розуміємо, чому ви приходите до нас щодня, ми знаємо яка газета знадобиться вам на цьому тижні, знаємо коли день народження у вашого брата, розбираємось разом з вами в городництві, допомагаємо знайти в книжках, як воювали зі шкідниками наші пращури. Ми допомагаємо вчителям та учням проводити класну годину цікаво та з користю, ми точно знаємо, які пісні знають ваші діти. Ми не проти нагадати вам про термін повернення книжок чи повідомити студентство, про надходження нової літератури – повірте, ми завжди пам’ятаємо про кожного нашого читача, як би Вас багато не було. Ми з задоволенням під час канікул проводимо для ваших дітей години читання казок чи навчання роботи за комп’ютерами. Ми знаємо графік вашої роботи, та завжди притримуємо вашого улюбленого автора, ми завжди знаємо, що модним буде читати наступного сезону, і в нас завжди є ці книги в наявності.
І це я розповіла лише про декілька годин із звичайного робочого дня бібліотекаря. Навіть під час карантину ми пам’ятаємо про наших читачів, спілкуємось з ними майже щодня, консультуємо, вислуховуємо, допомагаємо.
Також щодня ми викладаємо для вільного доступу найцікавіші та наймодніші книжки, створюємо виставки, готуємо масові заходи, запрошуємо читачів (в тому числі по телефону), обслуговуємо читачів, допомагаємо воювати з «отим фіндіперцовим» Інтернетом, проводимо масові заходи, майстер класи, квести, екскурсії.
А потім, вже коли робочий час закінчився — ми пишемо звіти, статистику, та збираємось додому.
Так, ми все це робимо з великим задоволенням — адже професія бібліотекар — це не просто назва в дипломі — це величезна робота, що стоїть за нашими усмішками та гарним настроєм.
Саме тому і звітую — поки ми всі з вами на карантині — ми працюємо для вас та завдяки вам. Адже книжки це не просто 366 сторінок чиєїсь історії — це життя, нехай навіть інколи вигадане — проте це наше життя. Саме тому навіть на карантині, не зважаючи на всі домашні справи ми створюємо для вас якісний контент та закликаємо — бережіть себе, залишайтесь вдома, читайте книжки, переглядаєте наші матеріали. А потім, коли двері книгозбірень відкриють для вас двері — ми будемо чекати вас.
Все буде добре. А поки — залишайтесь вдома.
Тетяна Поперечна, завідуюча читальним залом ЦМБ ім. Франка
Стиль і орфографія автора збережені