Просмотров:34

Організація ветеранів Малиновського району міста Одеси була створена в 1987 році. Сьогодні вона об’єднує в своєму складі більше 60 тисяч  людей. Це ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники оборони Одеси і бойових дій, воїни-афганці, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани Збройних Сил, ветерани праці і діти війни.

Співпраця бібліотеки № 42 з Радою ветеранів розпочалася в 2013 році зі знайомства з її незмінним очільником Сергієм Павловичем Мішинським. З того часу Сергій Павлович часто навідується до нашої книгозбірні, активно допомагає в патріотичному вихованні молоді та піклується про покращення дозвілля своїх підопічних, яких ми з радістю зустрічаємо в бібліотеці.

Бібліотечні заходи для наших ветеранів проходять в атмосфері свята, урочистості та пошани. Ми завжди запропонуємо цікаву інформаційну частину, святковий концерт і традиційне частування – солдатську кашу та «бойові сто грамів»!

Теплі дружні стосунки склалися в нас із ветераном Великої Вітчизняної війни Олександром Матвійовичем Садовничим. Коли розпочалася війна, Олександру виповнилося  лише 14 років. Під час оборони Одеси, в серпні 1941 року, його сім’я хотіла евакуюватися, але  це стало неможливим. Олександр пережив окупацію рідного міста, а вже в 16 років пройшов свій перший бій артилеристом під час визволення Одеси. Артилеристом  Другого Українського фронту він пройшов всю війну. Довгоочікувану весну Перемоги зустрічав сержантом в Будапешті.

До бібліотеки Олександр Матвійович завітав випадково – син прочитав в інтернеті оголошення про святковий привал для ветеранів, що його організувала бібліотека. І з того часу став нашим постійним користувачем, почесним гостем всіх бібліотечних заходів, палким прихильником нашої діяльності.

Хочу сьогодні згадати про скромну, надзвичайно добру і привітну Валентину Іванівну Гордєєву. Цю жінку знають в нашому місті безліч людей, а для багатьох вона є просто тьотя Валя. Валентина Іванівна – член сім’ї одеського поета-фронтовика Ізмаїла Гордона. Тьотю Валю частенько запрошують на урочисті міські заходи, а їй більше подобається відвідувати нашу бібліотеку. І мало хто знає, що 15-річна Валя в роки війни була зв’язковою партизанського загону в лісах Хмельниччини. В свої 94 роки вона кожен ранок розпочинає з прогулянки до моря, доглядає за квітником у дворі свого будинку, підгодовує всіх вуличних собак та котів нашого мікрорайону.

Війна пройшла по долях цих людей, загартувала та, одночасно, зробила їх неймовірно людяними, відкритими до спілкування, небайдужими до оточуючого світу.

Співробітники бібліотеки № 42 висловлюють слова щирої вдячності за плідну співпрацю, бажають міцного здоров’я своїм ветеранам і гарантують чудовий настрій всім, хто приєднається до бібліотечного дозвілля. Ваші щасливі посмішки, сльози радості, щедрі слова вдячності – найкраща оцінка нашої діяльності.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих
Facebook ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook

Бібліотека №6
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви