Переглядів:184

Культурно-освітньо-географічний проект «Сучасна літературна абетка країн світу» продовжує дивувати підписників соціальних мереж бібліотеки імені Івана Франка надзвичайними фактами з біографії відомих у вузьких колах письменників, аби безпосередньо розширити ці кола. Сьогодні у нас літера Г – на мапі Греція. І її літературна зірка, Алексіс Стоматіс.

Алексіса Стаматіса, напевно, хтось з наших читачів не назвав би таким собі молодим письменником, адже наразі автору 63 роки (чи 64, адже достеменно не відома точна дата його народження), народився він у Атенах у 1960 році, у родині архітектора Костаса Стаматіса та кіноактриси Бетті Арваніті. З раннього дитинства хлопчик зростав у атмосфері творчості, мистецтва, краси, що надалі і визначило вибір його життєвого шляху та професії. Стаматіс вивчав архітектуру в Національному технічному університеті Атен та отримав ступінь магістра архітектури та кінематографії у Лондоні.

Алексіс Стаматіс написав та опублікував шістнадцять романів. Його другий роман, «Бар Флобера» (2000), який отримав визнання і серед критиків, і серед широкого кола читачів у Греції, був виданий у багатьох країнах. Стаматіс також опублікував шість збірок поезій. Його друга книга «Архітектура внутрішніх просторів» була удостоєна премії міста Атени пам’яті грецького поета Нікіфороса Вреттакоса у 1994 році.

2007 року американський видавничий дім Etruscan Press отримав першу міжнародну літературну премію Національного фонду мистецтв США за публікацію його роману «Американська фуга», а через рік Стаматіс особисто представив свою книгу широкої читацької аудиторії Америки. Його турне охопило близько 15 університетів по всій країні, включаючи Гарвард, Єльський університет, Нью-Йоркський університет, Державний університет Сан-Франциско.

Алексіс Стаматіс є автором таких п’єс, як «Остання Березня», «Сльозогінний газ», «Північ у ідеальному світі», «Монолог» та «Убий своїх коханих», який став основою для створення однойменного фільму.

Письменник неодноразово представляв Грецію на різних книжкових фестивалях та семінарах по всьому світу, працював у багатьох великих грецьких газетах та журналах. В даний час Стаматіс викладає творче письмо у Греко-американському академічному фонді (Атенський Психіко-коледж).

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви