Проект «Сучасна літературна абетка країн світу» запрошує вас у чергову подорож. Сьогодні ми вирушаємо до Сполучених Штатів Америки – держави справжньої демократії та великих можливостей — з метою познайомити вас з творчістю всесвітньовідомой письменниці – Донни Тартт.

Наприкінці поточного року Донна Тартт відзначатиме 61-й рік народження. Письменниця народилася 23 грудня 1963 року в невеликому містечку Грінвуд, розташованому в східній частині штату Міссісіпі. Як і більшість дітей, будучи п’яти років від роду, написала перший вірш. Талант дав про себе знати, коли Донна Тартт 1981 року  вступила в Університет Міссісіпі. Свідченням тому служить відгук викладача з письменницької майстерності, який одного разу сказав: «Мене звуть Уіллі Морріс, і я вважаю, що Ви — геній».

Через рік, слідуючи рекомендаціям своїх викладачів, Донна перевелася в Вермонтський коледж Беннінгтон і почала вивчати класичну літературу на філологічному факультеті. Сприятлива університетська атмосфера з’явилася поштовхом до того, що вже на другому курсі Беннінгтона Донна почала писати перший роман — «Таємна історія». Вочевидь, саме дослідження класичної літератури вплинуло на сюжет даного твору, оскільки літературно-художня спадщина античної епохи (яке Тартт вивчала в цей час) має безпосереднє відношення до всіх подій книги. Можливо, воно навіть вплинуло якимсь чином на відносини між головними героями і стало причиною трагедії. Головні персонажі роману, студенти, вивчають античні мови, культуру і філософію, що усуває їх від інших студентів і значно впливає на їх світовідчуття. У якийсь момент герої вирішують відтворити античну містерію, що і стає зав’язкою наступних подій.

Наступний твір письменниці, роман «Щиголь», теж наповнений мистецтвом. Воно буквально звалюється на голову головному героєві книги, Тео Деккеру, який під час теракту в музеї забирає з нього маленьку, але дуже цінну картину, яка стане його розрадою і прокляттям протягом усього роману. Це значних розмірів (800 сторінок!) роман-виховання. «Щиголь» часто порівнюють з романами Діккенса, проте в романах Тартт можна простежити вплив не тільки цього письменника. Головним структурним елементом роману є опозиції, які впливають на формування характеру головного героя. Серед елементів, які протиставляються в тексті, важливу роль відіграють міста, в яких живе Тео, Нью-Йорк і Лас-Вегас.

У 2003 році талановита письменниця отримала літературну премію WH Smith Literary Award за роман «Маленький друг», Медаль Ендрю Карнегі і Пулітцерівську премію за роман «Щиголь» у 2014-му. У цьому ж році Донна Тартт увійшла до списку Time 100: 100 найвпливовіших людей 2014 року.

БЕЗКОШТОВНІ курси переходу на українську із Всеукраїнським рухом «Єдині»

БЕЗКОШТОВНІ курси переходу на українську із Всеукраїнським рухом «Єдині» у просторі нашої бібліотеки! Величезна команда волонтерів працює, аби й надалі посилювати мовну стійкість наших громадян! Заняття в групі з кваліфікованим викладачем уже в 4 бібліотеках нашої міської ЦБС для дорослих.

Натисніть, щоб дізнатися подробиці

Як завжди на вас чекають:
— ретельно розроблені програмні матеріали, спілкування та знайомства з новими людьми, короткі завдання щодня;
— чати підтримки із професійними модераторами, розмовні клуби наживо та онлайн з цікавими темами та іграми;
— фінальне тестування та отримання СЕРТИФІКАТА.

Долучайтеся до курсу разом з рухом «Єдині»!
Реєструйтеся на курс онлайн за посиланням.

Зустрічі в бібліотеці-філії №7 (Адреса: м. Одеса, вул. Владислава Бувалкіна, 14):
24 серпня (субота) о 13:30 год;
31 серпня (субота) о 13:30 год;
7 вересня (субота) о 13:30 год;
14 вересня (субота) о 13:30 год.

Зустрічі в бібліотеці-філії №30 (Адреса: м. Одеса, вул. Кримська, 58):
24 серпня (субота) о 16:00 год;
31 серпня (субота) о 16:00 год;
7 вересня (субота) о 16:00 год;
14 вересня (субота) о 16:00 год.

Зустрічі в бібліотеці-філії №16 (Адреса: м. Одеса, вул. Новосельського, 69/71):
21 серпня (середа) о 16:00 год;
28 серпня (середа) о 16:00 год;
04 вересня (середа) о 16:00 год;
11 вересня (середа) о 16:00 год.

Зустрічі в бібліотеці-філії №1 ім. Е. Багрицького (Адреса: вул. Преображенська, 35а):
21 серпня (середа) о 16:00 год;
28 серпня (середа) о 16:00 год;
04 вересня (середа) о 16:00 год;
11 вересня (середа) о 16:00 год.

З нетерпінням чекаємо на вас! До зустрічі

Запрошуємо на заходи цього тижня

17 вересня, вiвторок

15.00 «Одеські історії». Краєзнавча подорож до 85-річчя з дня народження Р. Олександрова. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)