В День української Державності студенти Університету третього віку КУ «Територіального центру соціального обслуговування Приморського району міста Одеса» зіграли у вікторину «Україна».
В бібліотеці №1 «відбулася гарна подія, яка, на перший погляд, може сприйматися зовсім простою: літні люди грали в настільну гру. Але сенс в тому, — пише Марія Фетісова, куратор та психолог групи, — що 300 питань й відповідей стосувалися найрізноманітніших питань про країну Україну в шістьох темах – «Історія», «Географія», «Культура», «Природа», «Спорт», «Про все». Враження й емоції чудові. Несподівано раділи, коли відкривали картки із запитаннями про Одесу:
— В якому місті України встановлено пам’ятник Апельсину?
— Кого в Одесі називали бiндюжниками ?
— Який міст є в Одесі: Чортів, Тещин чи Кузнецький?
Деякі, нібито нескладні питання ставили гравців в кут. Наприклад, питання про перших професійних акторів Київської Русі. Ніколи б не здогадалися, що це скоморохи. Так само було складно відповісти на питання: «Яку лікарську рослину нашої країни називають «живим компасом»? (а це пижмо, в якого листя розташоване в меридіональній площині).
Дякуємо завідувачці бібліотеки Катерині Петрівні, яка була мотиваторкою і рефері гри. Водночас вона слідкувала за пісочними часами, фотографувала, вболівала й підтримувала гравців, які майже не махлювали. Одностайно вирішили, що цю гру треба частіше ставити в план заходів».
Друга частина зустрічі була присвячена Тарасу Шевченку за організації та з ініціативи Марії В’ячеславівни Фетісової. Поважні студенти зробили підсумок двом попереднім заняттям з дослідження Вікторії Василівни Пономаренко «Ой, на горі роман цвіте…». Дослідниця вмотивувала слухачок поглибити свої знання через історію однієї пісні, коли розповіла про життєвий й творчий шлях Тараса Григоровича, коло його однодумців й друзів, а також вшанованих ним жінок, які надихали на творчість поета й художника.
Колежанки пригадали, як відвідували Київ, Канів — міста заслання поета. Звернути увагу на сучасну Шевченкіану: пригадали виставу Одеського театру української драми «Тарасові весни», мультимедійну виставку Одеської кіностудії «Імерсивний світ Тараса Шевченка» до 30-річчя Незалежності України, а також проєкт заслуженого працівника культури України Тараса Максим’юка «Тарасів Дім». Кожна студентка прочитала вірш Тараса Григоровича Шевченка. Слухали дослідження про Лукерію Полусмакову.
Третю частину заняття присвятили психології, в рамках проєкту тренінгової групи «Допоможи собі та іншому в екстремальній ситуації». Психолог Марія Фетісова продовжила знайомити з Всеукраїнської програмою ментального здоров’я «ТИ ЯК?», ініційованою Оленою Зеленською. Опрацювали вправи «Цеглина» і «Камінчик».
Велика подяка Марії Фетісовій та студенткам Університету третього віку за приклад любові до життя, жаги до знань, вмотивованості, а також взаємопідтримку та повагу один до одного.