Переглядів:126

В День української Державності студенти Університету третього віку КУ «Територіального центру соціального обслуговування Приморського району міста Одеса» зіграли у вікторину «Україна».

В бібліотеці №1 «відбулася гарна подія, яка, на перший погляд, може сприйматися зовсім простою: літні люди грали в настільну гру. Але сенс в тому, — пише Марія Фетісова, куратор та психолог групи, — що 300 питань й відповідей стосувалися найрізноманітніших питань про країну Україну в шістьох темах – «Історія», «Географія», «Культура», «Природа», «Спорт», «Про все». Враження й емоції чудові. Несподівано раділи, коли відкривали картки із запитаннями про Одесу:

— В якому місті України встановлено пам’ятник Апельсину?

— Кого в Одесі називали бiндюжниками ?

— Який міст є в Одесі: Чортів, Тещин чи Кузнецький?

Деякі, нібито нескладні питання ставили гравців в кут. Наприклад, питання про перших професійних акторів Київської Русі. Ніколи б не здогадалися, що це скоморохи. Так само було складно відповісти на питання: «Яку лікарську рослину нашої країни називають «живим компасом»? (а це пижмо, в якого листя розташоване в меридіональній площині).

Дякуємо завідувачці бібліотеки Катерині Петрівні, яка була мотиваторкою і рефері гри. Водночас вона слідкувала за пісочними часами, фотографувала, вболівала й підтримувала гравців, які майже не махлювали. Одностайно вирішили, що цю гру треба частіше ставити в план заходів».

Друга частина зустрічі була присвячена Тарасу Шевченку за організації та з ініціативи Марії В’ячеславівни Фетісової. Поважні студенти зробили підсумок двом попереднім заняттям з дослідження Вікторії Василівни Пономаренко «Ой, на горі роман цвіте…». Дослідниця вмотивувала слухачок поглибити свої знання через історію однієї пісні, коли розповіла про життєвий й творчий шлях Тараса Григоровича, коло його однодумців й друзів, а також вшанованих ним жінок, які надихали на творчість поета й художника.

Колежанки пригадали, як відвідували Київ, Канів — міста заслання поета. Звернути увагу на сучасну Шевченкіану: пригадали виставу Одеського театру української драми «Тарасові весни», мультимедійну виставку Одеської кіностудії «Імерсивний світ Тараса Шевченка» до 30-річчя Незалежності України, а також проєкт заслуженого працівника культури України Тараса Максим’юка «Тарасів Дім». Кожна студентка прочитала вірш Тараса Григоровича Шевченка. Слухали дослідження про Лукерію Полусмакову.

Третю частину заняття присвятили психології, в рамках проєкту тренінгової групи «Допоможи собі та іншому в екстремальній ситуації». Психолог Марія Фетісова продовжила знайомити з Всеукраїнської програмою ментального здоров’я «ТИ ЯК?», ініційованою Оленою Зеленською. Опрацювали вправи «Цеглина» і «Камінчик».

Велика подяка Марії Фетісовій та студенткам Університету третього віку за приклад любові до життя, жаги до знань, вмотивованості, а також взаємопідтримку та повагу один до одного.

Анонси заходів ЦБС для дорослих м.Одеси

Запрошуємо на заходи цього тижня

Натисніть, щоб побачити анонси

8 сiчня, середа

12.00 «Модна книга». Літературний подіум з новими іменами в сучасній український літературі. Філія №2 (вул. Тараса Кузьміна, 9)

13.00 «Людина свого часу». Літературна бесіда. Спогади про І. П. Гайдаєнка. Філія №7
(вул. В. Бувалкіна, 14)

9 сiчня, четвер

14.00 «Зимова фантазія». Новорічні посиденьки в рамках клубу «Золота пора». Філія №6 (вул. Степова, 66)

13.00 «Я частина світу». Виставка нових надходжень літератури. Філія №7
(вул. В. Бувалкіна, 14)

13.00 «Я на світі такий один». Біографічний нарис до 90-річчя від дня народження Василя Симоненка. Філія №13 (вул. Геллера, 43)

14.00 «Захисник життя». Біографічний нарис до 135-річчя з дня народження К. Чапека. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)

12 сiчня, неділя

12.00 «Чому важливо дякувати». Лекція з елементами дискусії та виставкою книг до Всесвітнього дня подяки. Філія №28
(пр. Лесі Українки, 16/3)

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви