mova-59 листопада у бібліотеці-філії № 30  відбувся інформаційний портал «Барви рідної мови».  Захід присвячений до Дня української писемності та мови, який в Україні відзначають 9 листопада.

Захід відвідали учні 8-В класу гімназії № 7.  На нього запросили і дуже ціківу, освічену людину, Сергія Дмитрієва. Сергій Дмитрієв – голова одеського відділення національної Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ ім. Мечнікова, відмінник освіти України, лауреат одеської муніципальної премії «Культурна столиця – 2016».

Бібліотекар Олена Іванова розповіла гостям про історію виникнення свята. Вона відзначила, що після Нестора-літописця, Іван Котляревський вважається зачинателем нової української літературної мови. Це  пов’язано з виходом у 1798 році першого видання «Енеїди». Тоді вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної. А Т.Г. Шевченко своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її, і як ніхто, розкрив чудову, чарівну музику українського слова.

Бібліотекар звернула увагу усіх присутніх на багатющі можливості нашої мови, показала барви мови на деяких прикладах. Ось в англійській мові «хенд» – це просто рука і нічого більше, а у нас: ручка, ручечка, рука, рученька, рученя, рученятко. А к слову «мама» можна добрати слова: неня, матуся, мамуся, мамочко, матінко. Розмовляючи про багату, мелодійну українську мову, бібліотекар також розповіла цікаву легенду про пісню.

Захід прикрасила своїм виступом читачка нашої бібліотеки  Віроніка Ланецька, солістка вокального ансамблю «Камертон». Вона заспівала пісні  «Ой на Івана та й на Купала», «Намалюй».

У ході заходу співробітник бібліотеки запропонувала школярам відповісти на запитання вікторини про українську мову. Учні повинні були правильно поставити наголос у деяких словах, а також поставити пропущені літери або знаки там, де це потрібно. Школяри з задоволенням взяли участь у конкурсі, де необхідно було продовжити фрази прислів’їв і відгадати загадки.

Далі інформаційний портал проходив за участю вельмишановного гостя бібліотеки Сергія Дмитрієва. Вiн як письменник, викладач і знавець української мови  дуже цікаво розповів усім присутнім про світ, походження і культуру українського слова. Сергій Дмитрієв був дуже радий знайомству з усіма присутніми і підкреслив, що наша зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого ми всі так прагнемо.