Переглядів:1176

mova-59 листопада у бібліотеці-філії № 30  відбувся інформаційний портал «Барви рідної мови».  Захід присвячений до Дня української писемності та мови, який в Україні відзначають 9 листопада.

Захід відвідали учні 8-В класу гімназії № 7.  На нього запросили і дуже ціківу, освічену людину, Сергія Дмитрієва. Сергій Дмитрієв – голова одеського відділення національної Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ ім. Мечнікова, відмінник освіти України, лауреат одеської муніципальної премії «Культурна столиця – 2016».

Бібліотекар Олена Іванова розповіла гостям про історію виникнення свята. Вона відзначила, що після Нестора-літописця, Іван Котляревський вважається зачинателем нової української літературної мови. Це  пов’язано з виходом у 1798 році першого видання «Енеїди». Тоді вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної. А Т.Г. Шевченко своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її, і як ніхто, розкрив чудову, чарівну музику українського слова.

Бібліотекар звернула увагу усіх присутніх на багатющі можливості нашої мови, показала барви мови на деяких прикладах. Ось в англійській мові «хенд» – це просто рука і нічого більше, а у нас: ручка, ручечка, рука, рученька, рученя, рученятко. А к слову «мама» можна добрати слова: неня, матуся, мамуся, мамочко, матінко. Розмовляючи про багату, мелодійну українську мову, бібліотекар також розповіла цікаву легенду про пісню.

Захід прикрасила своїм виступом читачка нашої бібліотеки  Віроніка Ланецька, солістка вокального ансамблю «Камертон». Вона заспівала пісні  «Ой на Івана та й на Купала», «Намалюй».

У ході заходу співробітник бібліотеки запропонувала школярам відповісти на запитання вікторини про українську мову. Учні повинні були правильно поставити наголос у деяких словах, а також поставити пропущені літери або знаки там, де це потрібно. Школяри з задоволенням взяли участь у конкурсі, де необхідно було продовжити фрази прислів’їв і відгадати загадки.

Далі інформаційний портал проходив за участю вельмишановного гостя бібліотеки Сергія Дмитрієва. Вiн як письменник, викладач і знавець української мови  дуже цікаво розповів усім присутнім про світ, походження і культуру українського слова. Сергій Дмитрієв був дуже радий знайомству з усіма присутніми і підкреслив, що наша зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого ми всі так прагнемо.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви