У бібліотеці №42 на вулиці Генерала Петрова, 59а функціонує постійно діюча книжкова виставка «Компас в книжном море». Цього разу стрілка компасу вказувала на дату 14 жовтня.
14 жовтня в день християнського свята Покрова Пресвятої Богородиці в Україні відзначається День козацтва. Козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави та формуванні українського народу. Україну й сьогодні називають країною козаків, а українців – козацькою нацією.
Козацька доба в українській художній літературі – саме цю тему розкриває книжкова виставка, яка була представлена до уваги читачів у бібліотеці №42 12 жовтня 2014 року. Книга А.Кащенка «Над козацьким порогом» — це збірка повістей та оповідань на теми запорозького козацтва, його життя і подвиги, побут і звичаї.
Роман «Я, Богдан» П.Загребельного змальовує образ видатного полководця, мудрого політика, тонкого дипломата гетьмана Богдана Хмельницького. З найближчим соратником Хмельницького Данилом Нечаєм познайомить читача повість Т.Микитина «Данило Нечай».
Про драматичні події на Україні після смерті Богдана Хмельницького за часів гетьмана Виговського розповість роман Ю.Мушкетика «На брата брат». Про розподіл України на Правобережну – в складі Речі Посполитої – і Лівобережну з Києвом – під протекторатом Москви йдеться у романі М.Старицького «Руїна». Тут ви зустрінетесь з гетьманами Петром Дорошенком, Іваном Самойловичем, кошовим Іваном Сірком, простежите шлях Івана Мазепи до гетьманства. А повість Б.Лепкого «Полтава» продовжить оповідь про життя і діяльність гетьмана часів Полтавської битви. З Запорозькою Січчю доби останнього кошового отамана Петра Калнишевського знайомить роман Г. Колісника «Полин чорний, мак гіркий».
І освіченим і далекоглядним політиком, державним діячем і останнім керманичем козацької України постане Кирило Розумовський – головний герой роману Ю.Мушкетика «Останній гетьман».
Звичайно, книжкова виставка не може вмістити в собі всі книги, які є в фонді бібліотеки на цю тему. Тому добрим додатком для читачів стане рекомендаційний список літератури.
Всі представлені видання підтверджують слова нашого славного земляка Миколи Гоголя: «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви! Ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну!»